Дитина повинна копатися в піску, щоб бути здоровою

"Дитина повинна копатися в піску, щоб бути здоровою", вважають лікарі.

«Чума 21 століття» поширюється з неймовірною швидкістю - в Україні, за інформацією лікарів, вже налічується майже півтора мільйона хворих цукровим діабетом. Вчені дослідили причини виникнення захворювання і, як ні дивно, вони криються в надмірному стерильності їжі і середовища, йдеться в сюжеті ТСН. Хвороба помолодшала, і тепер цукровий діабет є поширеним навіть серед немовлят.

Головний дитячий ендокринолог пояснює, що діти стали надзвичайно вразливими, а діабет може стати результатом перенесеної інфекційної хвороби. «Краснуха, вітрянка, паротит, часто після грипу діти потрапляють з виявленим цукровим діабетом», - говорить головний дитячий ендокринолог МОЗ Лілія Куль. Вчені запевняють: надмірна стерильність навколишнього середовища може стати причиною виникнення багатьох хвороб. Тому не варто надмірно турбуватися про те, що дитина, наприклад, копається в піску і легко бере руки в рот.

Масштабний дослідницький проект розвернувся в Чиказькому університеті, де протягом декількох років спостерігали за станом здоров'я дітей з США і Філіппін. Порівнявши показники крові, автор дослідження професор Макдейд заявив: «Маленькі філіппінці, переважно, живуть в антисанітарних умовах, втім, їх організми виявилися на порядок міцніше».

Українські лікарі підтримують висновки заокеанських вчених. У тепличних дітей імунна система уразлива, визнають вони. «Самозахист організму в природі. Люди виживали сильні, які мали імунітет, а все, що є штучним, вбиває імунітет», -пояснює головний ендокринолог МОЗ Микола Гульчій. «Дитина не повинна рости в тепличних умовах. Вийшовши з них, дитина зіткнеться з інфекціями, і це може викликати як цукровий діабет, так і інші захворювання», - додала Лантух.

Втім, щоб не захворіти на цукровий діабет, слід не лише задаватися питанням стерильності. Лікарі закликають стежити за харчуванням - є багато овочів, відмовитися від солодощів і вести рухливий спосіб життя.

Кiлькiсть переглядiв: 324

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.