ІСТОРІЯ ЗАКЛАДУ ОСВІТИ

Матеріали з історії

дошкільного навчального закладу № 10 «Незабудка»

Дошкільний навчальний заклад № 30 “Незабудка” – державний комунальний заклад, який реалізує програми розвитку та виховання дітей дошкільного віку відповідно до державного стандарту.

Дитячий садок № 30 був заснований Шосткинським заводом “Зірка” та вперше прийняв дошкільнят в жовтні 1980 року. Розташований заклад в 32-му мікрорайоні м. Шостки.

З моменту відкриття колектив очолила завідуюча Єпішина Валентина Степанівна – вимогливий керівник, вмілий організатор. В перші роки функціо-нування дитячого садка всім колективом була проведена велика робота по накопиченню та зміцненню матеріальної бази.

/Files/images/golovna_stornka/nash_zaklad/ф1.jpg

Територія закладу, що складала майже 2 га, була приведена в порядок, висаджено багато декоративних та фруктових дерев, кущів, розбиті квітники. І навесні болотно – піщані ґрунти забуяли зеленню та квітами.

Поруч з досвідченою завідувачкою почали свій педагогічний шлях методист закладу Ісаченко (Петренко) Н.М., молоді вихователі: Васильковська В.Ф., Дмитренко (Плотна) Л.І., Кобец Т.М., Содас О.П., Дяченко А.І., Фоміна С.М., Бугор М.Д., Гребенюк Т.Т., Ванюріна Н.А., Москалець Р.І., Дуріцька В.І., Григор’єва О.С., Федорова Н., Фєдченко В., Бабак Т.О.

Впродовж року в дитячому садку стало функціонувати 12 вікових груп. Дитячий заклад став другою домівкою для 240 дітей раннього та дошкільного віку. Батьки зі спокійним серцем вели сюди дітей, бо знали: нагодують, доглянуть, навчать.

З 1984 по 1998 р.р. заклад очолювала Бондарцева Лариса Миколаївна – людина з багатим педагогічним та управлінським досвідом, з умілими руками та золотим серцем. Вдумливий керівник, досвідчений педагог Лариса Миколаївна згуртувала біля себе колег – однодумців, які своєю діяльністю робили все для того, щоб дітлахам було весело і комфортно в своїй “Незабудці”, а батьки без хвилювання йшли на роботу.

Методистом в цей час працювала Сіріцька Л.І.

На жаль, прийшли важкі часи. Країну охопила економічна криза, господарювала гіперінфляція. Першими це відчули відомчі дошкільні заклади міста. Завод-власник не зміг забезпечувати життєдіяльність дитячих садків. Багато з них, просто, закрились. Така ж доля чекала і “Незабудку”. Але великими зусиллями педагогічного колективу заклад був збережений. Ініціативна група, що складалась з вихователів, музичних керівників, завідуючої, переконали представників влади не закривати дитячий садок. В 1996 році заклад був переданий в комунальну власність міста. Відбулось зменшення кількості дітей та кількості груп до шести, зазнав змін педагогічний колектив.

З 1997 по 2002 р.р. в дошкільному закладі № 30 функціонували 2 групи для дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей. Діти перебували в садочку цілодобово впродовж робочих днів. Для них було організовано п’ятиразове харчування, за малюками доглядали досвідчені вихователі, медичні сестри та няні. З залученням спонсорської допомоги діти отримували шкільне приладдя, фрукти, солодощі.

З 1998 року дошкільний заклад очолила Лях Олена Миколаївна. Людина з великої букви, мудрий керівник, талановитий організатор, професіонал високого класу Олена Миколаївна пройшла тернистий шлях педагогічного змужніння. Працювала вихователем дитячого садка, музичним керівником, довгий час очолювала дошкільний заклад № 22 “Сонечко”.

Творчий неспокій спонукав Олену Миколаївну взяти участь в конкурсі на заміщення посади завідуючої, де вона стала переможцем.

Після приходу нової завідуючої в “Незабудку” в закладі відбулися великі зміни. В непрості часи економічної скрути, відсутності фінансування Лях О.М. зуміла оновити заклад. Знайшлися спонсори. Був проведений ремонт даху, косметичний ремонт всіх групових та господарських приміщень. В дитячому садку почали функціонувати логопедичний пункт, спортивна зала, розпочалася робота дітей за інтересами. В дошкільному закладі стало тепло, затишно і привітно. Батьки, які водили дітей в садки центрального мікрорайону, стали повертатись в свою “Незабудку”. Невпинно почала зростати кількість дітей, відкривались нові групи. Дитячий заклад запрацював на повну потужність.

Якщо дитячий садок – це великий оркестр малюків, їх батьків та бабусь, педагогів, обслуговуючого персоналу, то Олену Миколаївну можна сміливо було назвати талановитим диригентом цього оркестру. Вона вміло спрямовувала педагогічний та батьківський колектив на плідну роботу та залишила помітний слід та добрі спогади в історії закладу.

Сьогодні працюючи заступником директора Київського учбового центру “Новатор” Лях О.М. залишається добрим другом та меценатом дитячого садка. Її неспокійну душу продовжують хвилювати проблеми закладу. Центр “Новатор” подарував дошкільному навчальному закладу комплект комп’ютерної та друкувальної техніки, придбав іграшки та навчальну літературу.

Поруч з Лях О.М. в дитячому садку № 30 працювала вихователем – методистом Мостепанюк Валентина Миколаївна. Відмінник освіти України, методист з великим педагогічним досвідом, мудрий наставник молодих педагогів, щедра душею, толерантна людина. Багато років була керівником міських методичних об’єднань вихователів.

З жовтня 2000 року і дотепер на посаді завідуючої працює Пирогова Алла Миколаївна, яка має великий педагогічний досвід. Її професійні сходинки – це вихователь, методист, соціальний педагог, завідуюча. Енергійна, емоційна, багато зусиль, свого вільного часу, наполегливості докладає для того, щоб створити найсприятливіші умови для розвитку та виховання дошкільнят.

/Files/images/golovna_stornka/nash_zaklad/ф4.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 781

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.