Відчуття ритму впливає на розвиток мови і навчання читання

Люди з добре розвиненим почуттям ритму більш сприйнятливі до процесів, пов'язаних зі сприйняттям мови. До таких висновків прийшли вчені з Північно-Західного Університету. Професор Ніна Краус і її колеги вивчали залежність між умінням утримувати ритм і реакцією головного мозку. Як виявилося, ритмічні рухи під музику призводять до злагодженій роботі тих частин мозку, які відповідають за слух і мова.

Уміння утримувати ритм полегшує навчання читанню

В ході експерименту понад сто тінейджерів з Чикаго відбивали ритм, заданий метрономом (спеціальний прилад, що відзначає ударами певні проміжки часу). Потім вчені зіставляли результати, щоб з'ясувати, наскільки ритм, відбиваний пальцями, був близький до того, який відтворював метроном. Після цього робили електроенцефалограму - запис активності головного мозку. Протягом 3 30 хвилин учасники експерименту слухали аудіозапис промови, в якій періодично виникав звук «так». Вчені відстежували реакцію нервових клітин центральної частини головного мозку.

«Чим точніше людина потрапляла в заданий метрономом темп, відбиваючи ритм пальцем, тим узгодити була робота його мозку по сприйняттю звуку« так », - повідомляє Ніна Краус. Попередні дослідження вже показували, що існує залежність між здатністю читати і тримати ритм.

«Ритм - це, по суті, частина музичної мови, - вважає експерт. - Можливо музичні заняття, спрямовані на розвиток почуття ритму, сприятимуть розвитку слухової системи. І завдяки такій асоціативної ланцюжку зросте здатність до читання ».

Музичний слух, як інструмент мовного сприйняття

Джон Іверсен (доктора психології, який вивчає здатність мозку створювати музику) вважає: проведене дослідження - це ще один доказ того, що музичні здібності покращують активність в «немузичних» сферах мозкової діяльності. А саме: сприяють розвитку мовлення та слухового сприйняття.

Дослідження професора Краус і її колег триватиме ще кілька років. У майбутньому вони хочуть з'ясувати, як музичні заняття впливають на реакцію мозку і мовне сприйняття. На цей раз в центрі дослідження будуть діти, які регулярно займаються музикою.

Кiлькiсть переглядiв: 1450

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.