як дати дитині ліки

Навіть якщо ваш малюк, на щастя, хворіє рідко, іноді все одно доводиться давати ліки малюкові. На­приклад, якщо підвищилась температура і треба зняти жар. Або коли доводиться усунути інтоксикацію, якщо в малюка виявилась кишкова інфекція. І хоча більшість лікарських препаратів для малюків дбай­ливо підсолодили виробники, додавши смаки різноманітних фруктів, цілком забити гіркоту не вдається. Та й малюк, почуваючись не дуже добре, вередує і категорично відмовляється ковтати мікстуру або по­рошок. Тому батькам доводиться вдаватись до всіляких хитрощів, щоб вилікувати дитину.

Пропонуємо декілька цікавих та ефективних порад для батьків. Ці ноу-хау допоможуть не мучити дитину, а швидко на­дати їй допомогу. Ставтеся до цих порад лише як до екстреної допомоги і не забувайте, що поступово ви маєте роз'яснювати дитині, що таке лікування, навіщо потрібно вживати несмачні ліки і чому ви просите її «потерпіти і проковтнути» мікстуру або сироп.

Хитрість перша. «Мимохідь»

Якщо ви довго шукатимете ліки, читатимете рецепт, вивчатимете інструкцію, шукатимете ложку, .з зусил­лям відкручуватимете кришку, загалом, всіляко тяг­нутимете час, то ви ні за що не зможете дати дитині ліки Адже весь той час, що ви «готуєтеся» дати ліки, дитина зі страхом спостерігає за вами і страшенно нервується. Усі підготовчі дії потрібно проводити не на очах у дитини. Це по-перше. По-друге, не треба нічого говорити дитині заздалегідь. Фрази на зразок такої: «Ось я зараз знайду твої ліки і дам їх тобі, щоб животик не болів», - не заспокоять дитину, а, навпа­ки викличуть занепокоєння і змусять до нервового очікування. Ліки треба дати ніби мимохідь, так, ніби і нічого надзвичайного не відбувається.

Хитрість друга. Цілковитий спокій

Будьте впевнені, що ваша знервованість передасться дитині і навпаки, якщо ви зберігатимете спокій, показуватиме малюкові, що ви спокійні, у вас чуд0вий настрій і взагалі у вас все гаразд, дати ліки буде набагато легше. Адже всі дитячі істерики і вередування починаються саме тоді, коли мама чи тато не в доброму гуморі, напружені і роздратовані.

Хитрість третя. Цікаве заняття

Якщо дитина зайнята чимось дуже-дуже-дуже цікавим, то може навіть не помітити, що мама піднесла до її рота ложку з чимось незрозумілим Тому з малюками краще саме так і поводитись - да­вати ліки тоді, коли вони захоплені чимось цікавим-конструюванням, малюванням і навіть переглядом мультфільмів. Зосереджена дитина, зазвичай, не зосереджує свою увагу на тому, що відволікає її від улюбленого заняття, а якщо і помічає, то недовго.

Отже, ваше завдання - вибрати влучний момент коли дитина чимось захоплена.

Хитрість четверта. Чарівний сироп

Ви неодмінно хочете «впхнути» в дитину ліки, до того ж у вигляді пігулки? Відразу зауважимо: не всі малюки вміють ковтати твердий предмет або порошок. А роз­жовувати гірку пігулку дуже неприємно. Тому нама­гайтесь вибирати форму ліків, відповідну до віку вашої дитини. Наприклад, пігулки можна замінити сиропом, пекучі гірчичники — розтиранням маззю тощо. Коли педіатр призначає ліки, попросіть його вибирати фор­ми, зручні дитині.

Хитрість п'ята. Граємо, а не лікуємось

Лікуватися ніхто не любить. Це несмачно, а іноді навіть боляче. Проте грати подобається всім - і до­рослим, і дітям. Тому краще грати, щоб прийом не­смачних ліків не став неприємною подією. У що б таке пограти з малюком, щоб дати йому ліки? Наприклад у лікарню. Лікарем може бути сама дитина. Нехай лікує іграшки, дає їм «чарівну мікстуру», а заразом і сама з'їсть трішечки.

Пам'ятайте про правила

Слід пам'ятати, що ліки — це не іграшка і не ласощі. Вдаватись до вищенаведених хитрощів можна лише за потреби, пов'язаної із загрозою здоров'ю вашої дитини. Не слід забувати і про те, що чим старшою стає дитина, тим досконалішими є її можливості. Солодкий сироп у яскравій пляшці малюк може сприймати як солодощі і захотіти ви­пити його самостійно. Тому дотримуйте важливих правил:

■ Усі ліки (мазі, пігулки, рідини, медичні прила­ди та ін.) зберігайте в абсолютно недоступному для дитини місці. Врахуйте, що дитина може відкрити коробку, шафу, флакон із ліками без допомоги до­рослого.

■ Профілактика краща за лікування. Загарто­вуйте дитину замість того, щоб потім лікувати.

■ До всіх описаних «хитрощів» можна вда­ватись один чи два рази. Чим раніше ви зможе­те пояснити дитині, що ліки вона п'є для того, щоб почуватись добре (щоб не боліло, знизилась темпе­ратура тощо), тим краще.

Кiлькiсть переглядiв: 700

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.