Проба манту врятує здоров'я дитині

Проба Манту - не щеплення, а єдиний діагностичний тест, що дає можливість виявити туберкульоз на ранній стадії.

В Україні триває епідемія туберкульозу. Близько 40% хворих на активну форму, за даними бактеріологічного дослідження, виділяють мікробактерії туберкульозу, які і є основним джерелом інфікування для дітей-підлітків.

В умовах епідемії можна «підхопити» інфекцію в будь-якому місці, транспорті, магазині і навіть на вулиці з пилом, яка містить мікрочастинки мокротиння хворої людини.

Дитина найбільш вразлива до туберкульозної інфекції. Але завдяки існуючій в Україні системі раннього виявлення туберкульозної інфекції (туберкульозної діагностики) та профілактиці (специфічної імунізації БЦЖ, хімпрофілактику, роботі в осередках туберкульозу), в перебігу багатьох років вдавалося втримати зростання захворюваності серед дітей, і вона була в 10 разів нижче ніж у дорослих.

На жаль, захворюваність на туберкульоз серед дітей збільшилася на 8%, кількість пацієнтів з деструкцією - на 4% і виділенням бактерій - на 2%. До того ж простежується тенденція до погіршення структури клінічних форм в бік важких і поширених форм.

Незначно, але зменшився відсоток виявлення туберкульозу за допомогою проби Манту. На це більшою мірою вплинули відмови від проведення проби. Проба Манту - не щеплення, а єдиний діагностичний тест, що дає можливість виявити туберкульоз на ранній стадії. Адже саме він дозволяє виявити початкові прояви туберкульозної інфекції у дітей та провести профілактичне лікування. Відмовившись від нього, батьки піддають своїх дітей ризику. Обстежуючи дітей з важкими формами туберкульозу, фахівці часто виявляють, що їм вчасно не була проведена попередня туберкулінодіагностика.

Таким чином, за висновками медиків, відмова від своєчасного проведення туберкулінодіагностики може привести до пізнього виявлення захворювання, що ускладнює лікування і ставить під загрозу життя дитини.

Кiлькiсть переглядiв: 212

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.