Профілактика ожиріння і цукрового діабету у дітей

Ожиріння характеризується надмірним відкладенням жиру в підшкірній клітковині і різних органах, що супроводжується глибоким порушенням обмінних процесів, а також функцій органів і систем організму. Аномальне збільшення ваги тіла призводить до виникнення багатьох захворювань і в першу чергу цукрового діабету.

Це захворювання охоплює не тільки дорослих, але і дітей. Тому профілактичні заходи слід вживати ще до народження дитини. Вагітна жінка повинна харчуватися раціонально, тобто отримувати достатню кількість поживних речовин, не зловживати вуглеводами і жирами і не переїдати, з тим щоб вага новонародженого не перевищувала 3,5-3,8 кг

З перших днів життя потрібно неухильно дотримуватися режиму харчування дитини. Їжа завжди повинна бути достатньою за об'ємом і калорійністю, відповідної віку за вмістом білків, жирів і вуглеводів, а також вітамінів. Виключаються гострі приправи, що підсилюють шлункову секрецію, велика кількість жиру, солодощів, кондитерських виробів, деякі страви з круп. Необхідно привчати дитину їсти не поспішаючи, ретельно пережовувати їжу; готувати її у вареному чи паровому вигляді.

Крім режиму харчування важливе значення в профілактиці ожиріння та діабету має метод підвищення енерговитрат організму шляхом фізичних навантажень. З грудними дітьми слід проводити гімнастику, проробляти масаж.

Батьки пам'ятайте:

Дотримання харчового і рухового режиму – запорука профілактики ожиріння і цукрового діабету у дітей! Виховання дитини з перших днів її життя має бути розумним, заснованим на досягненнях медичної науки.

Кiлькiсть переглядiв: 570

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.