Профілактика карієсу

Чорні цятки на емалі між зубами - це не що інше як карієс. Якщо захворювання не лікувати - надалі на ділянці карієсу може утворитися дірочка.

/Files/images/medichna_stornka/Кариес-молочных-зубов.jpg

Це вживання кондитерських виробів, солодких газованих напоїв, а також відсутність в раціоні овочів і фруктів. Ну і звичайно ж недотримання правил по догляду за порожниною рота.

Коли в роті залишаються шматочки їжі (особливо солодощі), це призводить до того, що створюються прекрасні умови для розвитку мікроорганізмів. З'являється наліт на зубах. Наліт поступово руйнує емаль зуба (зовнішню оболонку). Це призводить до того, що мікроорганізми проникають ще більше вглиб зуба в дентин. Так з'являється карієс.

Це часте ускладнення карієсу виникає коли мікроорганізми проникають в наступний шар зуба - пульпу. У пульпі розташовуються нерви і судини. Найбільш характерною ознакою гострого пульпіту є зубний біль, який може поширюватися навіть на всю щелепу.

Запущений пульпіт може призвести до розвитку періодонтиту. Це ускладнення, яке являє собою запалення тканин, що оточують зубний корінь. Запідозрити захворювання можна при чищенні зубів: відзначається кровоточивість ясен. Також характерні неприємний запах з рота і зубний біль. Процес може супроводжуватися поганим самопочуттям, підвищенням температури.

Профілактика карієсу

Попередити карієс та його ускладнення можна, якщо дотримуватися деяких рекомендацій:

1. Їжте більше свіжих фруктів і овочів;

2. Вживайте якомога менше цукерок, солодких газованих напоїв, різноманітних тістечок;

3. Ретельно чистіть зуби двічі на добу, після прийому їжі обполосніть рот теплою водою. Пам'ятайте, що зубну щітку слід міняти кожні два-три місяці.

4. Раз на півроку проходьте огляд у стоматолога.

Як бачите, рекомендації зовсім нескладні. Їх виконання займе зовсім небагато часу. Але це вірна гарантія того, що ви не опинитеся на кріслі у стоматолога з карієсом.

Кiлькiсть переглядiв: 357

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.