Дитина не їсть у дитячому садку

Ви забираєте дитину з дитсадка і серед іншого розпитуєте її про те, як вона сьогодні їла. У відповідь же чуєте, що вона тільки пила чай ​​або їла хліб. Або на теж вам скаржаться вихователі.

Ситуація нерідка, особливо в перші місяці відвідування дитячого закладу. І ситуація досить неприємна, іноді навіть небезпечна для дитини.

Відмова від харчування - один з поширених симптомів важкої адаптації до дитячого садка. Іноді батьки зітхають полегшено: ніби дитина йде в садок з радістю, нікого не ображає, вихователя слухає, хіба що їсть погано ...

Швидше за все, у дитини все-таки стрес. Тому, в першу чергу, хотілося б сказати про те, що проблему слід вирішувати обов'язково в комплексі, не обмежуючись одним харчуванням. Мова тут і про поступове звикання, і про можливість для дитини після дитячого садка виплеснути накопичену напругу і так далі.

Мало того, як відомо, процес адаптації до дитячого садка краще починати задовго до реального першого дня в закладі. Перехід на новий режим повинен бути поступовим, акцент варто робити, в тому числі, і на режим харчування, поступово наближаючи це харчування до майбутнього «дитсадковського».

Це і бесіди, ігри в дитячий садок. Наприклад, пограйте в «їдальню» (особливо якщо ваша дитина та ще вереда або малоїжка). Розкажіть про працю кухарів: дітки їх не бачать, але кухарі, як і вихователі, дуже стараються, щоб кожному з дітлахів було комфортно, як удома. Пограйте в «зайчика, який не їв в дитячому садку». Розкажіть в доступній формі, як діти на всіляких заняттях витрачають багато енергії, а організм просить повернути її і поїсти, інакше він просто може захворіти.

У ці ж ігри можна продовжувати грати в перші місяці перебування в дитячому садку.

Згадайте - вдома, якщо дитина відмовляється від однієї страви, ви їй швиденько готуєте інше. Побалувати улюблене чадо хочеться, але нехай це буде тільки іноді. У дитячому садку вибору не буде, для дитини така ситуація не повинна бути несподіваною.

Але іноді дійсно несмачно, що ж тут поробиш? Домовтеся з малюком про просте правило. Якщо несмачно або ще не хочеш їсти, з'їдаєш стільки ложок, скільки тобі років (чомусь ця цифра магічна для багатьох дітей). Якщо виявиться смачно, доїдає далі. Часто дитину відштовхує вигляд нової страви, адже діти - ті ще консерватори, але після трьох-чотирьох «обов'язкових ложок» багато хто з них входять у смак.

Знову ж таки, якщо ви знаєте, що ваша дитина насторожено ставиться до нової їжі, вмикайте іноді «дитсадкові» страви в своє домашнє меню. І, в цілому, харчуйтеся різноманітно, привчайте не боятися нових страв, а з цікавістю їх пробувати.

Не забувайте про змагальність. Вихователі зможуть влаштувати «день чистих тарілок» у дитсадку, а ви фіксуйте увагу дитини на змаганні з самою собою («Сьогодні ти з'їла три ложки супу, а я гадаю, що завтра більше чотирьох не з'їси? Або п'ять зможеш?»).

До речі, про всяк випадок добре б також сходити до хорошого дитячого лікаря і переконатися, що порушення апетиту не пов'язані з якимись захворюваннями. Перевірте і такі дрібниці, як уміння вашої дитини користуватись тими столовими приборами, що пропонують їй в дитсадку.

Кiлькiсть переглядiв: 389

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.