Як психологічно правильно підготувати дитину до школи

Ваша дитина йде в цьому році в перший клас? Вітаємо з цією прекрасною подією! Але крім радості, підготовка до навчального процесу - це великий клопіт. І в першу чергу варто звернути свою увагу не тільки на фінансову сторону, але і на те, наскільки майбутній першокласник готовий до цього кроку психологічно.

Пам'ятайте, що школа - це абсолютно новий етап розвитку дитини. І його початок пов'язане з багатьма стресами. Ви не можете повністю захистити першокласника від переживань, але можете зробити процес адаптації набагато простішим, якщо почнете підготовку заздалегідь.

Кілька порад батькам по підготовці дитини до школи:

1. Заздалегідь підготуйте її до ранніх підйомів і зміні режиму дня. Краще якщо це буде відбуватися за 1-2 тижні до школи. Тоді адаптація до нового режиму пройде легше.

2. Розкажіть про те, як вам самим було весело в школі, скільки там було друзів і незабутніх моментів. Влаштуйте 1 вересня веселе свято з тортом і рухливими іграми.

3. Починайте готуватися до школи разом. Не купуйте все канцтовари самостійно, залучіть до цього заняття і вашого першокласника. Обов'язково дозвольте йому вибрати щось з шкільного приладдя на його смак.

4. Почніть грати з дитиною в школу. Розкажіть більше про те, як там все влаштовано. Посадіть іграшки і поясніть, що таке «урок» і «зміна», і що в цей час роблять діти.

5. Поясніть дитині поняття «дисципліна». Але при цьому не перестарайтеся, інакше ваше чадо буде боятися гучних заяв про те, що «в школі буде по-іншому» і «вчителька тобі такого не дозволить, вона дуже сувора».

6. Зверніть увагу на комунікацію вашої дитини з іншими дітьми. Чи вміє вона спілкуватися і заводити нових друзів? Якщо дитина ходила в дитячий садок, особливих проблем виникнути не повинно. Якщо ж ні, почніть водити її на дитячі майданчики і знайомити з дітьми. Допоможіть йому в цьому, якщо малюк відчуває труднощі. Детально розкажіть, як знайомитися і що при цьому говорити. "Привіт, мене звати Діма. А як тебе звати? Давай з тобою товаришувати?"

7. Коли він завів нових друзів, обов'язково запрошуйте їх у гості. Можна відвідувати спеціальні центри для розвитку, куди ходять інші діти його віку.

Багатьох батьків хвилює питання, чи потрібно підтягувати знання майбутнього першокласника і додатково займатися з ним влітку? Що повинен знати і вміти майбутній першокласник? Вчити читати і писати, звичайно, важливо і потрібно. Але і в цьому головне не перестаратися. Дуже добре, якщо ваша дитина виросла маленьким вундеркіндом, але задумайтеся, чи не буде їй тоді нудно в першому класі? Підготовка до занять повинна бути мінімальною і не займати більше 30 хвилин в день.

Кiлькiсть переглядiв: 233

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.