Поради вихователям

Демонструйте кращі зразки своєї поведінки, будьте обережні в судженнях та проявах емоцій (але завжди залишайтеся щирими), випромі­нюйте добро і любов. Ваш внесок у розвиток дитини безцінний — ваше ставлення до світу знайде відображення у її інтересах, судженнях, цінностях.

Пробачайте дітям. Поведінка малюка часто ім­пульсивна, недостатньо вмотивована й виважена. Інколи досить докірливого погляду, щоб він усві­домив свій промах. Не варто привчати дітей до формальних вибачень — поспіхом промовлені слова не залишають у душі жодного сліду. Нама­гайтеся ростити малечу в спокої та душевній рів­новазі.

Кожна дитина має відчувати, що ви любите саме її. Щоб продемонструвати це, уважно ви­слуховуйте її, радійте й сумуйте разом з нею. Втім, пам'ятайте: дитині потрібний вихователь, який веде, спрямовує, налаштовує.

Частіше використовуйте "Я-повідомлення", таким чином даючи дітям зрозуміти: їхні поведінку, реакції дорослі обмежують не взагалі, а лише за­раз, і на те є певні причини. Наприклад: "Прошу зараз голосно не розмовляти, бо це заважає ді­тям гратися" або "Я не дозволяю бігати в групі, бо можна зачепитися за меблі й упасти".

Демонструйте підтримку будь-яких починань дитини. Інколи ці починання нелогічні, наперед "провальні", але дитина зрозуміє це, лише спро­бувавши. Дайте їй можливість накопичити досвід успішної й неуспішної діяльності. Діти не потре­бують ні критики, ні особливого захвалювання, їм потрібні віра та підтримка.

Намагайтеся створювати і підтримувати по­зитивну атмосферу, дбайте про "збереження об­личчя" кожного. Підтримки та захисту потребує насамперед той, кому в цей момент гірше. Тому інколи варто поспівчувати й винуватцеві кон­флікту, підтримати його.

Кiлькiсть переглядiв: 1051

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.