Повернутися до звичайного режиму

Як спів впливає на здоров’я?

Спів повідомляє тілу "правильні" вібрації, що піднімає наш життєвий тонус;

під час співу в мозку людини виробляються особливі хімічні речовини, які допомагають нам відчути спокій і радість;

спів покращує кровообіг, що благотворно впливає на голосові зв'язки, мигдалини і численні лімфовузли, а значить, значно підвищує місцевий імунітет (простіше кажучи, ми рідше застуджується);

поліпшення кровопостачання при співі веде до активізації діяльності головного мозку: він починає працювати інтенсивніше, поліпшується пам'ять, легше сприймається будь-яка інформація;

Поліпшення кровопостачання голови в цілому омолоджує організм, поліпшується стан шкіри;

спів дуже корисно при захворюваннях легенів, тому що не тільки замінює дихальну гімнастику, а й сприяє розвитку грудної клітини, правильному диханню, що значно зменшує число загострень;

при регулярних заняттях в хорі в організмі підвищується рівень імуноглобуліну-А і гідрокортизону, які є ознаками хорошого імунітету;

в даний час розроблені методики, які лікують від заїкання за допомогою співу і допомагають поліпшити дикцію;

спів застосовується навіть при боротьбі із зайвою вагою: деколи надмірно повним людям пропонують при виникненні почуття голоду замість перекусу заспівати дві-три пісні.

Саме тому фахівці рекомендують співати хоча б 5 хвилин на добу, прирівнюючи спів до фізичних вправ.

Лікування співом - метод сучасної медицини

Люди помічають, що будь-який вид мистецтва і заняття творчістю благотворно позначається на емоційному стані людини і його психіці. Тому фахівці нерідко використовують в своїй практиці танці, малювання, співи ... Лікування співом не тільки благотворно впливає на емоційний стан людини, а й сприяє його оздоровленню, адже будь-яка хвороба, на думку вчених, виникає через збій біоенергетичних ритмів.

Кожен з наших внутрішніх органів має свій голос, свою вібрацію. У хворих органах вібрація змінюється. Коли людина співає, які добуваються звуки поглинаються внутрішніми органами майже на 80%, приводять їх у гармонійну вібрацію, активують і покращують їх роботу, особливо нервову, імунну та серцево - судинну систему, і лише 20% звуків йде в зовнішній простір.

Голосові тони і обертони

У лабораторії невербальної комунікації при Інституті психології РАН встановили, що музичний звук голосу складається з основного тону і обертонів, тобто різних призвуків. Завдяки тонам і обертонам голосу людина передає свої емоції. Вчені відзначили, що при вираженні радості обертони голосу гармонійні, а в гніві - дисгармонійні. Якщо людина розташований до свого співрозмовника або висловлює радість, це народжує відповідний звук голосу, він стає ласкавим і приємним, гармонійним, тому що обертони в такому стані гармонійні. Коли людина наповнений внутрішньої недоброзичливістю або гнівом обертони голосу стають дисгармонійними і видають наше ставлення до співрозмовника. Він чує гучні і різкі ноти в голосі, часом переходять на крик, роздратування, гнів, голос то спинити, то зривається - повна дисгармонія.

Вплив співу на здоров'я людини

Не будь-спів лікує, і не будь-яке спів благотворно впливає на здоров'я людини. Оздоровлення багато в чому залежить від того, наскільки людина володіє голосом. Не у кожного співака голос має лікувальні властивості, деякі своїм співом надають на оточуючих абсолютно протилежний вплив. Так разюче відрізняються голосу академічних співаків, різних поп-ансамблів і важкого року. Слухаючи академічних співаків, людина відчуває позитивні емоції: стан благополуччя, радості. Співаки важкого року викликають почуття невдоволення і агресивності. Поп-ансамблі - якесь змішане почуття неповноти.

В даний час розроблена спеціальна методика лікувального співу.

Велика увага приділяється постановці правильного дихання, яке тренує дихальну мускулатуру, покращує вентиляцію бронхів і легенів і змінює обсяг легких.

В процесі співу активно працюють м'язи грудної клітки і черевної порожнини, а значить, поліпшується кровообіг і насичення крові киснем.

А американські вчені встановили, що спів, крім усього сказаного, благотворно впливає і на роботу серця.

Вплив співу на здоров'я людини вивчається медициною, і вже з'явилося напрямок: вокалотерапія, використовується не тільки як профілактичний засіб, але і при лікуванні багатьох захворювань, пов'язаних з легеневою системою, наприклад, бронхіальною астмою.

При лікуванні психічних розладів: нав'язливих страхів або фобій, неврозів, депресій, головних болів.

За допомогою хорового співу в усьому світі успішно лікують заїкання у дітей. Слухаючи, як співають інші, дитина намагається потрапляти в такт, що поступово дозволяє позбутися від недуги. Таким дітям лікарі радять навіть розмовне мовлення не промовляти, а про-спі-ву-ва-ти.

Фахівці зауважують, що діти, які займаються вокалом або хоровим співом, набагато краще вчаться і дуже рідко хворіють, імунітет у них сильнішає.

Для профілактики грипу добре допомагають протяжні народні пісні.

Цікаві факти про спів

Існує думка, що наші предки раніше навчилися співати, ніж говорити. З усіх засобів музикотерапії, спів надає найсильніше вплив на здоров'я людини. Виспівувати і наспівувати в будь-якому випадку корисно, навіть якщо у вас немає ні голосу, ні слуху. Адже своїм співом людина висловлює свій внутрішній стан, знімає напругу. Попел і немов виговорився.

Яким голосом говоритиме людина, багато в чому залежить від матері, дитина, спілкуючись з матір'ю, несвідомо приймає її голос за еталон. Не випадково майбутнім мамам радять постійно розмовляти зі своїм малюком вже в період внутрішньоутробного розвитку, співати для нього пісні, включати записи з гармонійної музикою. Чула, що за кордоном зараз випускають для вагітних жінок спеціальні бандажі з стереофонічними мініколонкі. Мінливі звуки голосу, то низькі, то високі - активують розвиток і зростання всіх систем і органів дитини, налаштовуючи їх на певні звукові частоти і вібрації.

Лікування співом - народні методи:

Всім відомо, що церковний спів протягом багатьох століть служило оздоровчим засобом. У давнину лікування співом використовувалося у всіх народів для боротьби з різними захворюваннями і недугами, немовби інтуїтивно, наші предки відчували, що в співі таїться величезна оздоровча сила.

Так, наприклад, в Єгипті хоровим співом лікували безсоння. Від розладів нервової системи і радикуліту співом під звуки труби зціляли в Стародавній Греції. Демокріт вважав спів, як дієвий засіб при лікуванні сказу, а Піфагор і Арістотель лікували лікувальним співом від божевілля і душевних хвороб. У Древній Русі вважали, що спів - це природний стан душі, її порив, і що в людині співає сама душа.

Вокалотерапія і дихання

У співі величезна роль відводиться правильній постановці дихання. Особливу увагу педагоги звертають в вокалотерапіі на подовження видиху, це важливо при виконанні фольклорних пісень, тим самим збільшується вентиляція легенів, його обсяг, посилюється релаксаційний момент. Практикується "ланцюгове" дихання, щось схоже на безперервність звуку. Цей спосіб дихання сприяє збільшенню тривалості видиху, повноті і глибині вдиху з використанням черевного типу дихання, але найважливіше він вчить чути і відчувати подих поруч стоїть людини, щоб не зробити вдих одночасно з ним, що може порушити звучання пісні. Ймовірно тому стародавні пісні, часом побудовані всього на 2-3 нотах, вражають своєю красою.

Так все-таки, яка зв'язок між співом і здоров'ям? Як ви вже зрозуміли, пояснення найрізноманітніші, одні роблять упор на дихальну гімнастику, інші говорять про духовну і тілесну гармонії.

А втім, яка різниця? Головне, що спів лікує! Вчені вже довели, що щоденне звичайне "спів від душі" по 15-20 хвилин надають оздоровлюючий ефект на людину. Так що співайте! І зовсім не важливо, є у вас слух або голос, співайте на здоров'я!

Кiлькiсть переглядiв: 1084

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.