Останнім часом дуже популярним став такий вид знять, як "hand made" - дослівно з англійської «зроблено вручну» або просто - рукоділля. Це спосіб самовираження, це задоволення, це іноді спосіб заробляти, та відмінні ліки від нудьги і буденності.

У чому плюси рукотворних робіт і чому все більше зростає попит і інтерес до цього виду занять?

/Files/images/metodforum/v_mor_nternetu/1380488553_chto-takoe-hand-made.jpgВ першу чергу, це індивідуальність. Як сказав Батлер С.: «Будь-яке людське творіння, будь то літертура, музика чи живопис, - це завжди автопортрет», ми всі різні, як і нші рукотворні роботи. Адже автор у своїй роботі висловлює ідею, народжену всередині його, реалізує свої фанатзії. Тому кожна рукотворна річ унікльна і неповторна, отже, завжди допоможе виділитися з натовпу і бути не схожою на інших. Для будь-якої жінки це не маловажливо!

По-друге, творець рукотворної речі, тобто хендмейдер створює роботу сам від початку до кінця, повністю контролюючи свій процес і відповідаючи за нього. Все робиться ретельно, уважно і ретельно, що передбчає якість виробу.

І по-третє, кожна рукотворна річ несе в собі тепло рук автора, частинку його душі. І його натхнення, позитив і здоволення від роботи обов'язково залишає свій відбиток на виробі і передається новому власнику.

По-четверте, заняття творчістю корисно для здоров'я. Роблячи що-небудь своїми руками, розвивається дрібна моторика рук, це в свою чергу підвищує пам'ять, розумові процеси, уява. На руках існує багато біологічно активних точок, тому, працюючи руками, ми масажуємо їх, стимулюючи роботу всього організму.

І по-п'яте, hand made дуже різноманітний, будь-яка людина може знайти заняття для душі, прикрасити свій будинок, незвичайними подарунками порадувати друзів. Це корисне проведення часу, можливість завести нові цікаві знайомства, знайти однодумців, розширити свій кругозір і побачити світ у нових барвах!

Які види hand made зараз найбільш популярні?
Звичйно, це такі види рукоділля, якими захоплювалися ще нші ббусі - шиття, в'язння, вишивка. Розвиваючи ці види творчості, ви не тільки будете отримувати задоволення від процесу, й очевидну користь від результату. Адже дорогі бренди і ексклюзивні речі далеко не всім доступні, основна маса товарів має сумнівне походження і якість. І тоді на допомогу вам і вашим близьким прийде ваш талант шити чи в'язати.
Одне з напрямку в'язання - мігурумі, тобто в'язання гачком або спицями іграшок і чоловічків.
Малювання, розпис в різних техніках, живопис.
Вітржаний розпис - це розпис скла спеціальними фарбами, що створює ефект вітражів.
Декупаж - декорування будь-яких поверхонь різноманітними техніками. Зараз популярний декупаж спеціальними серветками, штучне зістарювання виробів, наприклд Шеббі-шик.
Авторська біжутерія своїми руками. У цього виду творчості багато напрямків і технік. Це і бісероплетіння, ліплення з полімерної глини, створення прикрас з натуральних каменів, шкіри, дерев, плетіння шнурів і т.д.
Валяння з вовни або фелтінг, за допомогою якого можна створювати незвичайний одяг, аксесури, прикраси, іграшки. Валяння буває мокрим і сухим.
Скрапбукінг ( з англійської «книга з вирізок») - створення і декорування фотоальбомів, листівок, альбомів за допомогою різних матеріалів (стрічок, квітів, гудзиків, страз, шатмпів, спецільного паперу тощо).
Миловаріння - створення в домашніх умовах мила, шампунів за допомогою великої кількості інгредієнтів.
Іграшки hand made - це створення іграшок у різних техніках і з різних матеріалів. Дуже популярна текстильна лялька Тільда, ляльки-примітиви, валяні ляльки з вовни, в'язані ляльки-мігурумі і т.д.
Печворк або клаптеве шиття, де за принципом мозаїки з різнокольорових шматків зшиваються візерунки і малюнки. У такій техніці можна створити чудові ковдри, панно, всілякі аксесури.
Флористика - створення композицій, букетів, картин з природних матерілів (квітів, трав, листя сухоцвітів і т.д.).

Є ще багато інших видів творчості - батік, гончарство, квілінг т інші.

Ви можете вибрати заняття за своїм темпераментом і здібностями. Є безліч способів вчитися і удосконалюватися - це і майстер-класи, і інформація в інтернеті, і безліч спеціальної літератури, це досвід інших мам і бабусь, нарешті.

Шукайте себе у творчості, розвивайтеся, отримуйте задоволення дарувати своє тепло і будьте щасливі!

зразки поробок дивіться тут...

Кiлькiсть переглядiв: 223

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.