використання термічної мозаїки у дитячому садку

Сучасний освітній процес вимагає від педагога постійного вдосконалення своєї діяльності, пошуку нових форм, методів та засобів навчання і розвитку дітей. Тому ми вирішили зупинити свою увагу і запровадити в навчально-виховний процес нашого закладу цікавий сучасний матеріал для дитячої творчості – термомозаїку.

Такий вид мозаїки з’явився відносно недавно, але можна знайти багато гарних відгуків про цей чудовий продукт дитячої творчості.

Як і традиційна мозаїка, вона сприяє розвитку дрібної моторики, координації рухів, навичок, лічби, закріплення уявлень про геометричні фігури, орієнтування в просторі, образного мислення і творчих здібностей малюків.

Що ж таке термомозаїка? Це особливий вид мозаїки, деталі якої під дією високої температури (під час прасування) склеюються, утворюючи об’ємні вироби.

Бувають різні набори термомозаїки, розраховані на різний вік дітей. Ми придбали мозаїку нещодавно і так, як наші діти ще маленькі, почали використовувати в своїй роботі мозаїку з набору «НАМА» Maxi, яка комплектується намистинками розміром 10 мм і планшетками-дощечками, підібраними до розміру намистинок.

Працюємо з дітками в підгрупах, плануючи заняття як частину інтегрованого, комплексного заняття або як окремі заняття у другій половині дня. З малюками практикуємо викладання простих предметів (доріжок, парканчиків), нанизування намистинок на нитку, утворюючи кольорове намисто за схемою або за власним бажанням.

Набори «НАМА» Midi можуть працювати діти від 5 років. Такі набори комплектуються заготовками-намистинками діаметром 5 мм. Також є набори термомозаїки «НАМА» Mini,які використовуються дітьми старшого віку - 10 років (молодшого шкільного віку).

Що можна збирати з термомозаїки? Все що завгодно! Картинки, прикраси, брелоки, іграшки, які використовуються в грі і багато іншого. Навіть можна створювати об’ємні фігури за допомогою клеючого пістолету (шкатулки, кораблики, автомобілі тощо).

Різні набори мозаїки комплектуються різними планшетками з штирками. Вони можуть бути у формі метелика, коника, зайчика тощо і є універсальні планшетки – квадратні, круглі, овальні. Ті, в яких є форма – простіші в використанні, універсальні – практичніші і дають більше поле для творчості.

Спочатку краще починати з заготовок і поступово переходити до вільної творчості. Збирати мозаїку можна за схемами, які є в комплекті термомозаїки. Також чимало схем є в інтернеті на сайтах виробників термомозаїки. Але можна збирати картинку і за власним бажанням - фантазуючи.

24 листопада 2016 року на міському семінарі з проблеми «Формування різних видів компетентностей дошкільників засобами інноваційних технологій» вихователем Демирчан Л.О. був проведений майстер-клас, на якому учасників семінару познайомили з сучасним ігровим матеріалом для творчості дітей, її видами. Слухачам семінару було запропоновано виготовити вироби з термомозаїки. Вони успішно справились з поставленим завданням і були в захваті від виконаної роботи.

Кiлькiсть переглядiв: 764

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.