Повернутися до звичайного режиму

Нормативно-правова база з питань булінгу

1. Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» №2229 від 7 грудня 2017 року.

2. Порядок взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №658(п. 39-41).

3. Наказ МОН України «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників з іншими органами та службами» від 02.10.2018 №1047.

4. Лист МОН України від 07.08.2018 №1/9-486 «Про деякі питання організації в закладах освіти виховної роботи щодо безпеки й благополуччя дитини у 2018/2019 навчальному році».

5. Лист Міністерства соціальної політики України від 29.12.2018 №27/0/2- 19/57 «Про постанову Кабінету Міністрів України від 03.10.2018 №800» та методичні рекомендації щодо реалізації постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю та здоров’ю» від 03.10.2018 №800 .

6. Спільний наказ Міністерства соціальної політки України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України від 19.08.2014 №564/836/945/577 «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення» - (форма повідомлення)

7. Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькування)» від 18 грудня 2018 року №2657 -VIII»

8. Лист МОН України від 29.01.2019 № 1/9-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України

«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькування)» від 18 грудня 2018 року №2637 - VIII» (управлінський та просвітницький підхід).

План заходів ЗДО №10 «Незабудка»

щодо профілактики булінгу на 2019-2020 навчальний рік

№ з/п Дата Тема Виконавець
1. вересень 2019 р. «Нормативно-правова база з питань булінгу»; «Ознаки доомашнього насилля» вихователь-методист, практичний психолог
2. жовтень 2019 р. «Що таке булінг? Кібербулінг?» вихователь-методист
3. листопад 2019 р. «Булінг: міфи та реальність» практичний психолог
4. грудень 2019 р. Семінар-практикум на тему : «16 днів проти насильства» практичний психолог
5. січень 2020 р. Консультація «Як допомогти дитині здолати агресію?» вихователь-методист
6. лютий 2020 р.. «Що таке булінг?» практичний психолог
7. березень 20202 р. «Підтримка. Як батькам програмувати майбутнє своїх дітей? практичний психолог
8. квітень 2020 р. «Соціальні вміння дітей» практичний психолог
9. травень 2020 р. Перегляд мультфільму про булінг «Без маски» вихователі

Заходи щодо профілактики булінгу в закладі

Президент підписав Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)", завдяки якому запобігання цькуванню в Україні вийшло на новий рівен.

Серед іншого , цей закон:

-вперше визнає юридично поняття булінгу в українському законодавстві;

-передбачає відповідальність не тільки за вчинення, але й за приховування випадків булінгу;

- запроваджує контроль директорів за виконанням заходів по протидії булінгу, розгляд заяв про випадки цькування від учнів та їх батьків.

Як захиститись та де отримати допомогу знайдете на платформі "Я МАЮ ПРАВО!": http://pravo.minjust.gov.ua/

В закладі постійно проводиться робота з дітьми щодо профілактики булінгу. Зокрема, бесіди на тему «Як ми вміємо дружити», «Як допомогти молодшому», «Чи гарно ти поводишся у садочку», «Чи можна ображати інших», «Що добре, що погано»; розгляд картин ілюстрацій «Дружно живемо у садочку», «Сварка», «Правила поведінки під час гри», «Що таке булінг», «Що таке кібербулінг»; розігрування ситуацій на моральну тематику; заняття на тему «Хто такий друг», «Як подружитися», «Добре-погано», «Наші добрі справи»; перегляд мультфільму «Стань сильним, стань другом»; просвітницька робота з батьками, бесіди, консультації, інформація в куточках для батьків, індивідуальна робота з батьками, робота психолога з батьками з даного питання.

Закон України

"Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)

Процедура подання (з дотриманням конфіденційності) заяви про випадки булінгу (цькування)

1. Усі здобувачі освіти, педагогічні працівники закладу, батьки та інші учасники освітнього процесу повинні обов’язково повідомити директора навчального закладу про випадки булінгу (цькування), учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.

2. На ім’я директора закладу пишеться заява (конфіденційність гарантується) про випадок боулінгу (цькування).

3. Директор закладу видає наказ про проведення розслідування та створення комісії з розгляду випадку булінгу (цькування), скликає її засідання.

4. До складу такої комісії входять педагогічні працівники (у тому числі психолог, соціальний педагог), батьки постраждалого та булерів, керівник навчального закладу та інші зацікавлені особи.

5. Рішення комісії реєструються в окремому журналі, зберігаються в паперовому вигляді з оригіналами підписів усіх членів комісії.

Порядок реагування на доведені випадки булінгу (цькування) та відповідальність осіб, причетних до булінгу

1. Директор закладу має розглянути звернення у встановленому порядку.

2. Директор закладу створює комісію з розгляду випадків булінгу, яка з’ясовує обставини булінгу.

3. Якщо комісія визнала, що це був булінг, а не одноразовий конфлікт, то директор ліцею повідомляє уповноважені підрозділи органів Національної поліції України та Службу у справах дітей.

4. Особи, які за результатами розслідування є причетними до булінгу, несуть відповідальність відповідно до частини другої статті 13 (вчинення правопорушень за статтею 1734) Кодексу України про адміністративні правопорушення.

План заходів ЗДО №10 «Незабудка»

щодо профілактики булінгу на 2020-2021 навчальний рік

№ з/п Дата Тема Виконавець
1. вересень 2019 р. «Нормативно-правова база з питань булінгу»; «Ознаки доомашнього насилля» вихователь-методист, практичний психолог
2. жовтень 2019 р. «Що таке булінг? Кібербулінг?» вихователь-методист
3. листопад 2019 р. «Булінг: міфи та реальність» практичний психолог
4. грудень 2019 р. Семінар-практикум на тему : «16 днів проти насильства» практичний психолог
5. січень 2020 р. Консультація «Як допомогти дитині здолати агресію?» вихователь-методист
6. лютий 2020 р.. «Що таке булінг?» практичний психолог
7. березень 20202 р. «Підтримка. Як батькам програмувати майбутнє своїх дітей? практичний психолог
8. квітень 2020 р. «Соціальні вміння дітей» практичний психолог
9. травень 2020 р. Перегляд мультфільму про булінг «Без маски» вихователі

План заходів,

спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню)

в закладі освіти №10 «Незабудка» на 2021/2022 навчальний рік

Назва заходу Термін виконання Відповідальний
1 Довести до відома педагогів лист МОН України від 29.11.2019 р. №1/11-881 «Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18.12.2018 року №2658 VIII» Вересень Директор
2 Забезпечити неухильне виконання педагогічними працівниками Конвенції ООН «Про права дитини», Закону України «Про охорону дитинства», законодавств України в галузі освіти, частині збереження фізичного, духовного, психічного здоров’я та поваги до людської гідності дитини Протягом року Адміністрація
3 В разі виявлення фактів насильства над дітьми негайно надавати інформацію відповідним правоохоронним органам В разі потреби Вихователі, адміністрація
4 Забезпечити систематичне оновлення банку даних сімей, де існують випадки вчинення насильства в сім’ї або виникає реальна загроза В разі потреби Адміністрація
5 Пропагувати під час освітньо – виховного процесу формування навичок здорового способу життя серед дітей, запровадження високої педагогічної культури, толерантного ставлення до дітей Протягом року Вихователі
6 Підготовка наказу «Про запобігання булінгу (цькування) у закладі освіти» Вересень Директор
7 Підготовка наказу «Про порядок дій персоналу при зіткненні з випадками булінгу (цькування) в закладі освіти» Вересень Директор
8 Наради з різними категоріями працівників з питань профілактики булінгу (цькування). Вересень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
9 Створення (або оновлення) розділу про профілактику булінгу (цькування) і розміщення нормативних документів на сайті закладу освіти Вересень Директор, відповідальний за роботу сайту
10 Підготовка брошури з нормативними документами з профілактики булінга (цькування) в освітньому середовищі для педагогів Жовтень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
11 Перевірка інформаційної доступності правил поведінки та нормативних документів з профілактики булінгу (цькування) для батьків Жовтень Уповноважена особа з питань запобігання та протидії булінгу (цькування)
12 Проведення «Тижня толерантності» згідно окремого плану Листопад Практичний психолог, адміністріція
13 Проведення акції «16 днів проти насильства» згідно окремого плану Листопад - грудень Практичний психолог, адміністріція
14 Онлайн – консультація для батьків «Що таке кібер – булінг?» Січень Вихователі
15 Розроблення та розповсюдження інформаційних матеріалів з питань рівних прав та можливостей чоловіків та жінок та попередження насильства в сім’ї, запобігання торгівлі людьми Лютий Вихователі, адміністрація
16 Провести з дітьми бесіди на тему: «Що робити, коли над тобою знущаються?», «Сварки між дорослими. Шо робити дитині?» Березень Вихователі, практичний психолог, адміністрація
17 Онлайн – семінар для батьків: «Взаємодія родини та закладу освіти у вихованні дітей» Квітень Вихователі
18 Використовувати інформацію про булінг та його наслідки, можливі дії для подолання цієї проблеми на веб – сайті закладу: http://www.shostka-dnz10.edukit.sumy.ua Постійно, протягом року Вихователі, адміністрація
Директор ЗДО №10 С. ДАНЧЕНКО
Кiлькiсть переглядiв: 639

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.