Повернутися до звичайного режиму

Як забезпечити безпеку занять

Кожна вправа, яку ви виконуєте з дитиною, повинна бути правильно вибрана, щоб запобігти будь-якій травмі або розладу здоров’я . Тому звернімо увагу на основні правила безпеки, які обов’язково слід виконувати при вихованні у дитини сміливості.

1. Піднімаючи дитину, ніколи не тримайте її за кісті рук, а обов’язково за передпліччя, оскільки кістки, м’язи і сухожилля ще недостатньо міцні. При виконанні акробатичних вправах дуже важливим є положення рук дорослого, щоб попередити можливість отримання травми хребта і голови.

2. Кожну нову вправу засвойте повільно. Постійно підтримуйте дитину, щоб вона відчувала впевненість. В подальшому можна прискорити темп виконання вправ і повільно включити допомогу дитині, щоб вона якомога швидше виконала цю вправу самостійно. Постійно підстраховуйте дитину, готуйтесь в разі необхідності швидко її підхопити.

3. Навчайте дитину бути уважною під час занять, щоб вона сама турбувалась про безпеку. Більш складні вправи і стрибки слід виконувати на м’якій підстилці (ковдрі, матраці, килимі, траві).

4. Тривале утримання складних поз в ранньому віці недопустиме, через 1-2 секунди необхідно повернути дитину у вихідне положення. Краще декілька разів повторити вправу.

5. Висіння тільки на руках у дошкільному віці небезпечне, оскільки воно дає надмірне навантаження на суглоби і весь плечовий пояс. З тих самих причин не дозволяйте дитині розгойдуватись при висінні, наприклад на кільцях.

6. Не дозволяйте дитині залазити вище того рівня, на якому можна її дістати, максимально до 2,2 м. Тільки тоді, коли ця навичка буде досконало засвоєна (наприклад, по нахилених сходах),можна дозволити дитині старшій від 3-х років самостійно залазити вище.

7. Ніколи не використовуйте для змагань найбільш небезпечні вправи. Завжди виконуйте їх повільно і зосереджено, щоб в дитини не послабилась увага, а ви робили б похибок при страхуванні.

8. Уникайте рухів, при яких дитина занадто прогинається в поперековому відділі, так як більшість дітей потребують виправлення цієї частини хребта.

Кiлькiсть переглядiв: 945

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.