ОРІЄНТОВНІ ТЕРМІНИ ВІДНОВЛЕННЯ ЗАНЯТЬ ФІЗКУЛЬТУРОЮ В ОСНОВНІЙ (ПІДГОТОВЧІЙ) ГРУПАХ

Назва захворювання Термін відновлення занять фізкультурою Примітка
Ангіна 2 – 4 тижні Для поновлення занять необхідно провести додаткове медичне обстеження. Звернути увагу на стан серцево-судинної системи та її реакцію на навантаження. При скаргах на біль у ділянці серця виключити вправи на витривалість й вправи, що викликають затримку дихання. Уникати переохолодження.
Гострі респіраторні захворювання 1 – 3 тижні Уникати переохолодження. Тимчасово виключити плавання, лижі, ковзани. Узимку, під час проведення занять на відкритому повітрі контролювати дихання через ніс.
Гострий отит 3 – 4 тижні Уникати переохолодження. Заборонити плавання. Виключити вправи, що можуть посилити вестибулярні розлади (різкі повороти, обертання, перевороти).
Пневмонія 1 – 2 місяці Уникати переохолодження. Рекомендувати дихальні вправи, а також плавання, веслування та зимові види спорту (відсутність пилу, позитивний вплив свіжого повітря на дихальну систему).
Плеврит 1 – 2 місяці Виключити протягом шести місяців вправи на витривалість і вправи, що пов’язані із значним м’язовим навантаженням. Рекомендовано плавання, веслування та зимові види спорту.
Грип 2 – 4 тижні З метою діагностики можливих відхилень з боку серцево-судинної системи, які не виявлено під час медичного огляду, обов’язково проводити МПС під час занять ЛФК.
Гострі інфекційні захворювання (кір, скарлатина, дифтерія, дизентерія) 1 – 2 місяці Заняття поновити лише при задовільній реакції серцево-судинної системи на функціональні проби. При порушеннях стану серцево-судинної системи протягом шести місяців виключити вправи на витривалість, силу й вправи, пов’язані зі значним навантаженням.
Гострий нефрит 2 – 3 місяці Заборонити вправи на витривалість і водні види спорту. Після відновлення занять фізкультурою необхідно регулярно контролювати склад сечі.
Ревмокардит від 2 – 3 місяців Заняття дозволити лише за умови санації вогнищ хронічної інфекції та повній відсутності інтеркурентних захворювань і явищ, що свідчать про активність процесу та недостатність кровообігу. Регулярно контролювати реакцію серцево-судинної системи на фізичні навантаження.
Гепатит інфекційний 6 – 12 місяців ( у залежності від складності перебігу хвороби) Виключити вправи на витривалість. Регулярно контролювати рівень білірубіну й результати функціональних проб печінки.
Апендектомія 1 – 2 місяці При ускладненнях після операції термін поновлення занять визначати індивідуально. На початку реабілітаційного періоду уникати стрибків і вправ для м’язів живота.
Перелом кінцівки 3 місяці ( в залежності від консолідації перелому й ступеня обмеження руху кінцівкою) Протягом 3-х місяців виключити вправи, що дають значне навантаження на ушкоджену кінцівку.
Струс мозку (в залежності від ступеня й характеру травми) 2 – 12 місяців і більше (необхідно дозвіл невропатолога) Виключити вправи, що пов’язані з різкими рухами (стрибки, гра у футбол, волейбол, баскетбол тощо)
Розтягнення м’язів і зв’язок 1 – 2 тижні Поступово збільшувати навантаження й амплітуду рухів в ушкодженій кінцівці.
Розрив м’язів і сухожиль не менше півроку після оперативного втручання Фізіотерапевтичні процедури.

При хронічному перфоративному отиті протипоказано всі водні види спорту.

Кiлькiсть переглядiв: 643

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.