РОЗВИВАЛЬНИЙ ЕФЕКТ ЗАНЯТЬ ІЗ ФІТБОЛОМ

Ключова особливість заняття з фітболом — це не­стабільна опора, яка постійно змушує дитину збері­гати рівновагу в позиції сидячи на м'ячі, включати в роботу різні групи м'язів. За своїми віковими осо­бливостями дитина поки що не може свідомо вклю-1 чати в роботу відповідні м'язи. Усі потрібні рухи вона виконує підсвідомо, використовуючи махи, силу інер­ції та інші можливості. Робота на рухливому, що по­стійно хоче "вислизнути", м'ячі ускладнюється тим, що малюк змушений балансувати, щоб на ньому втри­матися. Неабияку роль тут відіграє й емоційний ком­понент: адже м'яч — це іграшка, партнер. Він гарний і, головне, рухливий та взаємодіє з дитиною.

Не кожна дитина має можливість щодня плава­ти в басейні, а гімнастичний м'яч, який моделює нестійкість водного середовища, завжди під рука­ми. Пружне, нестійке середовище необхідне для формування вестибулярного апарату, чуття рівно­ваги, ритму рухів.

Надзвичайно корисна робота на м'ячах для стиму­ляції всіх опорно-статичних систем тіла Активна цинамічна поза "сидячи" мобілізує хребет, м'язи грудей і живота, формує поставу.

На м'ячах імітуються рухи плавання, повзання й лазіння як конче потрібні для розвитку етапи фор­мування опорно-рухової системи. У вправах відпра­совуються сенсомоторні координації, що реалізують базові чинники розвитку нервової системи. Вестибулярне тренування необхідне для розвитку й нормального функціонування центрів регуляції серцево-судинної системи. Комплекс вправ із застосуванням великих гімнастичних м'ячів сприяє виробленню правильної постави, координації рухів, виховує сміливість, упевненість, уважність.

Кiлькiсть переглядiв: 268

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.