Як засмагнути та не обгоріти

Літо - пора відпусток. Усі прагнуть виїхати з міста на курорти, дачі, в село до батьків. Маючи більше вільного часу люди у відпустках намагаються провести його на свіжому повітрі, купаючись і засмагаючи. Ось тут-то і треба проявити крапельку уваги до своєї шкіри, щоб уникнути дуже неприємних ускладнень перебування під променями ультрафіолету - сонячних опіків.

Слідкуйте порадам, наведеним нижче, щоб не затьмарити свою відпустку неприємними і хворобливими наслідками своєї безпечності.

/Files/images/vkonechko_v_lto/soln krem.jpg

Приймати сонячні ванни лікарі рекомендують в ранкові години (до 10 ранку) або після обіду після 3 годин дня. Якщо ви не взяли з собою годинник, то просто подивіться на свою тінь, якщо вона менше вашого зросту, то перебувати на сонці в цей час не рекомендується. Або одягніть головний убір і одяг, що приховує вашу шкіру, або сховайтеся під великою парасолькою.

Дуже знадобляться в цей час і сонцезахисні окуляри. Особливо актуальні вище зазначені методи захисту для дітей, тому що їх шкіра найбільш чутлива до ультрафіолетового випромінювання.

До активної профілактики від сонячних опіків можна віднести засоби захисту, що наносяться безпосередньо на шкірні покриви. До них відносяться різні креми, масла і гелі. За ступенем захисної дії вони маркуються певним індексом.

Так, людям з блідою шкірою необхідно користуватися кремами з індексом 20. Тим у кого шкіра смаглява, варто придбати засоби з індексом 15 або менше. Власникам дуже чутливої ​​шкіри, наприклад, людям зі світлою шкірою і рудим волоссям, потрібен захист з індексом не нижче 30.

Незважаючи на велику кількість сучасних засобів захисту від сонячного ультрафіолету, є категорії громадян, яким варто уникати перебування на сонці.

До них відносяться:

• по-перше, люди які хворіють вітіліго;

• по-друге, ті хто страждає хлоазмою;

• по-третє, особи з ураженням шкіри у вигляді різних дерматитів.

Крім того, варто мати на увазі, що якщо ви приймаєте антибіотики, гіпотензивні або сечогінні препарати, то в цей час ймовірність отримати сонячний опік зростає.

Кому не варто засмагати

Лікарі попереджають, що приймати сонячні ванни і перебувати під прямими сонячними променями протипоказано:

• людям похилого віку;

• дітям до одного року;

• вагітним;

• людям з важкими хронічними захворюваннями легень (туберкульоз, астма тощо), серцево-судинними захворюваннями і тим, хто страждає на системний червоний вовчак.

Але навіть якщо ви відноситеся до однієї з цих груп, то і у вас є шанс придбати хорошу рівну засмагу, знаходячись в тіні. Причому вважається, що така засмага тримається набагато довше і має омолоджуючий ефект.

Нехай ваша відпустка принесе тільки позитивні і незабутні враження. Пам'ятайте про правила безпечної засмаги і тоді ви зможете повноцінно насолоджуватися засмаглою шкірою та відпочинком.

Кiлькiсть переглядiв: 247

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.