Повернутися до звичайного режиму

Укуси комах:

як уберегти від них дитину

Літо для дітей - це не тільки відпочинок і веселі пригоди, а й безліч небезпек. Більшість з них чекає Вашого малюка на природі. Тож, як убезпечити себе і дитину від комарів, мошок, гедзів і кліщів?

Комарі та мошки

/Files/images/vkonechko_v_lto/комар.jpg /Files/images/vkonechko_v_lto/мошка.JPEG

Один з найпоширеніших уїдливих членів комах в наших широтах - це комар. Але в деяких місцях, навпаки, комарі практично не зустрічаються, і їх з успіхом замінюють мошки. Уникнути їх укусів влітку не вдається практично нікому, тому часто ми не надаємо особливого значення таким неприємностям.

Дорослі зазвичай досить легко переносять наслідки контактів з цими комахами, але для дитини свербіж на місці укусу вельми болісний. В результаті малюк довго не може заснути або спить чуйно і неспокійно, а крім того, не контролюючи себе у сні, розчісує свербляче місце, тим самим ще сильніше пошкоджуючи шкіру.

Терпіти неприємні відчуття зовсім не обов'язково. Від них легко позбутися, змастивши вкушене місце спиртовим розчином календули або борної кислоти. Якщо такого препарату поруч не виявилося, можна вдатися до підручних засобів - зробити міцний розчин соди або використовувати для змазування укусу томатний сік.

Якщо ж укусів на тілі дитини виявилося дуже багато, варто застосувати антигістамінний препарат - зовнішньо або внутрішньо. У разі появи інших неприємних симптомів, наприклад, почервоніння, підвищення температури, набряків, необхідно звернутися до лікаря.

Ґедзі

/Files/images/vkonechko_v_lto/овод.jpg

Ґедзі, яких також називають оводами або паутами, поширені на територіях, розташованих поблизу водойм або лісових масивів. Гедзі залишають помітний слід на місці укусу у вигляді ранки, що кровоточить, навколо якої утворюється припухлість і почервоніння. Це місце зазвичай досить сильно болить і свербить.

У момент укусу комаха впорскує в тіло людини отруту, яка поширюється з плином часу. Саме тому відразу після контакту з ґедзем червона плямка на місці укусу яскрава і має чіткі межі, а потім поступово розпливається і набухає.

Якщо вдасться зашкодити поширенню отрути, наслідки такого укусу можна зробити менш болючими. Після того, як ви промили ранку водою, обробіть її дезинфікуючим засобом - перекисом водню або спиртовим розчином. Можна також скористатися йодом або зеленкою, але постарайтеся, щоб ліки не потрапили безпосередньо на поверхню ранки, а були нанесені навколо неї.

Після дезінфекції заспокоїти ужалене місце допоможе мазь, що містить декспантенол. Якщо у вашій аптечці її не виявилося, використовуйте ватний тампон або шматок тканини, змочений у відварі ромашки або подорожника.

Оси та бджоли

/Files/images/vkonechko_v_lto/оспчела.jpg

Укуси комах, що жалять, таких як бджоли і оси, набагато болючіші. Якщо вам чи вашій дитині «пощастило» зіткнутися з агресивною комахою, не варто панікувати: досить правильно надати першу допомогу, щоб укус не викликав серйозних наслідків.

У першу чергу потрібно визначити, хто саме покусав потерпілого - оса або бджола. Справа в тому, що бджола при укусі залишає в ранці жало, яке продовжує виділяти отруту ще протягом декількох хвилин. Якщо при уважному огляді ви помітили знаряддя укусу, обов'язково витягніть його і продезінфікуйте уражене місце.

Якщо ж знайти жало в ранці не вдалося, швидше за все, вас покусала оса: вона не залишає жало в тілі потерпілого, впорскуючи отруту безпосередньо в момент укусу. Після огляду та вилучення жала, необхідно по можливості видалити отруту комахи: її можна видавити або висмоктати з ураженого місця. Потім потрібно спробувати зняти гострий біль і печіння на місці укусу, поклавши на нього ватний тампон або шматок тканини, змоченої в перекисі водню, етиловому спирті або розчині нашатирю. Втім, можна обійтися льодом або просто промити ужалене місце водою з милом.

Проте всі ці рекомендації можна застосовувати тільки в тому випадку, якщо у потерпілого немає алергії на отруту комахи, яка його вжалила. На жаль, така реакція зустрічається досить часто. Якщо після укусу у вас або у дитини спостерігається виражений висип, інтенсивні і великі почервоніння, свербіж - це симптоми алергії на отруту, що потрапила в організм, які потребують медичного втручання. Необхідно прийняти антигістамінний препарат і звернутися до лікаря.

Якщо на місці укусу утворився набряк, і потерпілий став дихати важко, терміново викликайте «швидку» або, якщо ви впевнені, що це буде швидше, самі їдьте в лікарню. Така алергічна реакція на укус представляє серйозну загрозу життю і вимагає термінового медичного втручання.

Кліщі

/Files/images/vkonechko_v_lto/kletsh2.jpg

Укус кліща, на відміну від комарів, бджіл чи ос, практично невідчутний, проте має куди більш небезпечні наслідки. Справа в тому, що близько 3% кліщів є носіями найнебезпечніших вірусів - кліщового енцефаліту і бореліозу, який також відомий як хвороба Лайма.

Віруси викликають важкі ураження мозку і нервової системи, які можуть призвести до інвалідності або навіть смерті. Тому так важливо, вирушаючи на природу, захистити себе і дитину від кліщів.

Кліщ, на відміну від багатьох інших комах, не впивається в шкіру відразу ж після контакту з нею. Опинившись на тілі людини, він близько двох годин повзає по ньому, вибираючи місце для укусу.

Порада: перебуваючи на природі, необхідно кожні дві години ретельно оглядатися, щоб своєчасно зняти небезпечну комаху. Якщо ж ви помітили її занадто пізно, і кліщ уже вп'явся в шкіру потерпілого, не панікуйте. Спочатку потрібно акуратно видалити кліща, при цьому не пошкодивши його тіло: зробити це можна пінцетом або навіть пальцями. Постарайтеся захопити комаху якомога ближче до голови, а потім поверніть її на 180 градусів.

Місце укусу треба обробити йодом або спиртовим розчином: навіть якщо в ранці залишилася частина хоботка, вона поступово вийде самостійно. Щоб переконатися у відсутності небезпеки для здоров'я потерпілого, витягнутого кліща потрібно відвезти в лабораторію для перевірки на наявність вірусів енцефаліту і бореліозу.

Покладіть комаху в герметичну тару разом з невеликою кількістю вологою вати, і доставте за потрібною адресою. До речі, якщо ви часто буваєте на природі, адреси таких лабораторій краще дізнатися заздалегідь.

Кiлькiсть переглядiв: 901

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.