Що робити, якщо вкусив кліщ?

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Кліщі концентруються на лісових доріжках і стежках, що поросли по узбіччях травою. Тут їх у багато разів більше, ніж в навколишньому лісі. Дослідження показали, що кліщів привертає запах тварин і людей, які постійно використовують ці доріжки при пересуванні по лісі.

/Files/images/vkonechko_v_lto/tick (1).jpg

Мабуть немає людини, яка не бачила або не чула про кліщів. Ця тема найбільш актуальна навесні, коли ризик зараження кліщовим енцефалітом зростає.

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ ПОХОДІ В ЛІС

1. Обов'язково надіньте головний убір.

2. Пересувайтесь, намагаючись триматися середини стежок, остерігайтеся високої трави.

3. Для обробки одягу використовуйте репеленти, що відлякують кліщів.

4. Носіть одяг з довгим рукавом, щільно прилеглим до зап'ястя.

5. Одяг повинен бути світлим, щоб зручніше було вчасно помітити кліща.

6. Обов'язково одягайте штани, заправляючи їх у високі чоботи.

7. Взуття має повністю закривати тил стопи і гомілку, даючи можливість заправити в неї одяг.

ЧИМ НЕБЕЗПЕЧНИЙ УКУС КЛІЩА?

Навіть якщо укус кліща був короткочасним, ризик зараження кліщовими інфекціями не виключається.

Кліщ може бути джерелом досить великої кількості захворювань, тому видаливши кліща, збережіть його для дослідження на зараженість кліщовими інфекціями.

Кліща слід помістити в невеликий скляний флакон разом зі шматочком вати, злегка змоченим водою. Обов'язково закрийте флакон щільною кришкою і зберігайте його в холодильнику. Для мікроскопічної діагностики кліща потрібно доставити в лабораторію живим.

Однак потрібно розуміти, що наявність інфекції у кліща ще не означає, що захворіє людина. Аналіз кліща потрібний для спокою в разі негативного результату і пильності - в разі позитивного. Самий вірний спосіб визначити наявність захворювання - здати аналіз крові. Аналізи здають через 10-21 день після укусу.

Кліщовий енцефаліт

(Енцефаліт весняно-літнього типу, тайговий енцефаліт) - вірусна інфекція, що вражає центральну і периферичну нервову систему. Важкі ускладнення гострої інфекції можуть завершитися паралічем і летальним результатом.

Кліщовий бореліоз

(Хвороба Лайма) - інфекційне трансмісивне природнолокальне захворювання, що викликається спірохетами і передається кліщами, що має схильність до хронічного і рецидивуючого перебігу і переважного ураження шкіри, нервової системи, опорно-рухового апарату і серця.

ЯК видалити кліща

Якщо присмоктування кліща все ж сталося, первинну консультацію завжди можна отримати за телефоном 103.

Для видалення кліщів існують спеціальні пристосування:

/Files/images/vkonechko_v_lto/клещ.jpg

Видалення кліща необхідно проводити з обережністю, не здавлюючи його тіло, оскільки при цьому можливе видавлювання вмісту кліща разом зі збудниками хвороб в ранку. Важливо не розірвати кліща при видаленні – частина, що залишилася в шкірі, може викликати запалення і нагноєння.

Кiлькiсть переглядiв: 340

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.