Що таке веселка?

Сонячне проміння проходить через дощові краплі, заломлюється й відбивається на протилежній сторо­ні неба у вигляді величезної різнокольорової дуги. Нам тільки здається, що сонячний промінь білого кольору. Насправді він увібрав у собі всі кольори. І побачити цю комбінацію можна тільки тоді, коли є одночасно дощ і сонце.

Щоб побачити веселку, необхідно обов'язково зна­ходитися між сонцем і дощем. Причому сонце повинне бути позаду, а дощ — спереду. Сонце, наші очі й центр веселки мають знаходитися на одній лінії! Якщо сонце високо в небі, провести таку пряму лінію неможливо. Ось чому веселку можна спостерігати тільки зранку або ближче до вечора.

Якщо розглядати веселку з ілюмінатора літака, то во­на виглядає замкненим колом. Іноді на небі виникає й додаткова дуга, де кольори вибудовуються у поряд­ку, зворотному порядку кольорів першої веселки, а іно­ді й третя, і четверта. Веселку можна спостерігати на­віть у бризах водоспаду, морського прибою, але щора­зу для цього необхідно, щоб Сонце було у спостерігача за спиною.

Кiлькiсть переглядiв: 2093

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.