ЧОМУ ЗУБИ БОЛЯТЬ?

Чищу зуби я щодня,

Ніколи не лінуюсь.

То чому ж вони болять?

Ніяк я не з'ясую.

Зубами горіхи я не колю...

Просто я дуже цукерки люблю.

У деяких тварин зуби міняються все життя. Одні зно­шуються й випадають, а на їх місці відразу виростають інші. У людини зміна зубів відбувається тільки один раз. У дітей до двох років виростає 20 молочних зубів, що починають до шести років випадати, тому що під ними з'являються постійні. До 12 років відбувається їх повна зміна, і зрештою в дорослої людини налічують 32 зуба.

Зазвичай руйнуватися починає емаль. Спочатку з'яв­ляється маленька дірочка або тріщина (найчастіше під впливом цукру). Бактерії, що завжди є в роті, оселяють­ся під емаллю і руйнують зуб зсередини. Коли стінки зу­ба стануть тонкими, він почне боліти від гарячого або холодного, тому що нерви виявляться оголеними.

Отже, чим швидше почати лікувати зуб, тим менш хворобливим буде лікування.

Щоб зуби були міцними й менше псувалися, потрібно їсти сир та інші молочні продукти. У них міститься каль­цій, що є будівельним матеріалом для зубів.

До речі, лікарі з'ясували: якщо людина погано пере­жовує їжу, від цього болить шлунок.

Тріщини в зубах з'являються від зміни температури. Тому не слід запивати морозиво гарячим чаєм.

Попередити неприємності із зубами можна, якщо 1-2 рази на день чистити їх та їсти менше солодощів, а також раз на півроку відвідувати стоматолога (зубно­го лікаря).

Кiлькiсть переглядiв: 229

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.