Чи можна прорити Землю наскрізь, щоб вийти на її іншому боці?

Чомусь це запитання цікавить майже кожну дити­ну, щойно вона починає розуміти, що наша Земля має форму кулі.

Для відповіді на це запитання доречно виконати хо­ча б схематичний рисунок або скористатися картинкою «Наша Земля в розрізі» з енциклопедії.

Отже, так. Земля складається з різних порід. Уявимо собі, що ми винайшли величезний-величезний екскава­тор. Починаємо копати. Найверхній шар, що можна на­віть помацати руками, досягає 32-48 км. Це земна ко­ра. Тут наш екскаватор із роботою цілком впорається. Земна кора є досить твердою, але рити її можна.

Але ж на Землі не скрізь суходіл. Під океанами такий шар становить усього 5-8 км.

Отже, наш екскаватор продовжує копати. Далі йде мантія Землі. Це ще 2880 км (ого!). Між іншим, ученим ще не вдалося проникнути на таку глибину.

У самому центрі Землі знаходиться ядро Землі. Це ще 3 200 км. Тут уже копати неможливо. Чому? Тому що ядро Землі складається здебільшого з розплавленого заліза й нікелю й має центр із твердого металу. На ядро тисне величезна маса, через цей тиск температура ду­же підвищується. Тому в центрі Землі не просто тепло, але й жахливо спекотно — 2760-7060 °С. Поки люди­на ще не придумала такі технології, що допомогли б їй прорити Землю наскрізь.

Кiлькiсть переглядiв: 249

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.