Безпека життєдіяльності дитини: обов’язки працівників

Працівники ЗДО повинні володіти основними знаннями і вміннями з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності: знати правила поведінки у небезпечних ситуаціях вміти надавати першу домедичну допомогу визначати чинники фактори можливого ризику в довкіллі.

Усі працівники ЗДО несуть відповідальність у встановленому чинним законодавством порядку за виконання посадових (робочих) інструкцій, зокрема з питань з охорони праці та безпеки життєдіяльності.

БЖД-обов’язки вихователя

Педагогічні працівники закладу повинні:

  • утримувати своє робоче місце у чистоті
  • забезпечувати наявність вільного доступу до всіх виходів.

Вихователь до початку трудової діяльності повинен зробити огляд кімнат: ігрової туалетної спальні. Про всі виявлені несправності меблів, обладнання або приміщень потрібно негайно повідомити завідувачу господарством або директорові закладу.

Не допускається прийом дітей у неперевірене приміщення. Усі наявні предмети в групі— шафи, полиці, піаніно або фортепіано, дзеркала, підставки для рослин— повинні бути міцно закріплені. Заборонено вбивати гачки, цвяхи на рівні зросту дітей. Канцелярські кнопки, скріпки, швейні голки, шпильки педагог зобов’язаний зберігати в недоступному для дітей місці. Користуватися голками і ножицями діти можуть тільки під наглядом вихователя.

Не можна користуватися у присутності дітей електроприладами: чайниками електричними кип’ятильниками прасками тощо. Вихід із приміщення групового осередку повинен бути завжди вільний для можливої екстреної евакуації у разі надзвичайної ситуації.

У разі виявлення травмонебезпечних будівель, явищ, меблів або обладнання, які педагогічний працівник не здатний усунути самостійно, необхідно: вжити екстрених заходів щодо недопущення дітей до травмонебезпечного місця або обладнання чим-небудь захистити небезпечне місце.

Привівши дітей до закладу, батьки зобов’язані передавати дитину вихователеві. Ввечері вихователі зобов’язані передати дитину: тільки батькам (законним представникам дитини) або, на письмове прохання батьків, дорослим родичам, які немолодші 16-ти років.

Безпека дітей на прогулянці

Збираючись на прогулянку, вихователь забирає дітей, які першими одяглися, і виходить на майданчик, а решту дітей виводить на майданчик помічник вихователя. У разі виявлення небезпечних предметів на майданчику закладу (скло, пляшки, шприци, палиці тощо) педагог повинен негайно акуратно прибрати їх з території або повідомити двірнику і переконатися в очищенні ділянки.

Під час перебування дітей на території закладу треба пильно стежити за тим, щоб діти: не виходили за межі закладу не зривали отруйних рослин, ягід, грибів, трави тощо.

Перелік рослин, дерев, кущів з колючками, отруйними плодами

Повертаючись з прогулянки, вихователь повинен перевірити, чи всі діти на місці. Під час руху вихователь повинен: іти поруч з дітьми в кінці колони у першій парі ставити найорганізованіших вихованців. Дітей до трьох років супроводжує на прогулянку і під час повернення з прогулянки помічник вихователя.

Плануючи екскурсію чи прогулянку за межі закладу, вихователь зобов’язаний: завчасно оглянути місце прогулянки сповістити адміністрацію закладу, вказавши кількість дітей, яких він бере з собою. Виводити дітей за межі закладу можна тільки в супроводі двох дорослих.

Дітей, які не можуть з тих чи тих причин виходити за межі закладу, за розпорядженням директора ЗДО передають в іншу групу під відповідальність педагогічного працівника. Під час прогулянки вихователь повинен тримати в полі зору всіх дітей.

Повертаючись з прогулянки, вихователь повинен: перевірити, чи всі діти присутні вишикувати їх парами в колону. Один із дорослих має іти в кінці колони, стежачи, щоб діти не відставали та не відходили в сторону. Необхідно дотримуватися правил дорожнього руху, переходячи з дітьми через вулицю. У великих містах слід уникати прогулянок вулицею з інтенсивним рухом.

Кiлькiсть переглядiв: 148

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.