Якщо дитина часто хворіє: шукайте причини у відносинах мами і тата

Немає дитини, яка б не хворіла, але з одною це трапляється раз на півроку, а інші, як то кажуть, не вилазять із застуд. Батьки водять малюка по різних лікарях, здають численні аналізи, купують дорогі ліки, намагаються різними способами зміцнити імунітет, але дитина продовжує хворіти ... Може шукати причину частих хвороб малюка потрібно не в його імунітет, а в мамі з татом?

Дуже часто батьки не хочуть замислюватися над тим, що у будь-якої хвороби є різні причини: перша, це фізіологічна - інфекції, віруси, слабкий імунітет і т. д. І друга - психологічна. Коли, здавалося б, немає причин для частих хвороб, а дитина хворіє. Багато батьків, пройшовши з дитиною довгий шлях лікарів і не добившись результату, призводять малюка до психолога, розуміючи, що шукати причину частих хвороб потрібно саме тут. Поговоримо про модну зараз тему - психосоматику хвороб, тобто Вплив психологічних чинників на здоров'я дитини.

Маленька дитина дуже гостро сприймає і відчуває на інтуїтивному рівні атмосферу сім'ї. Для неї дуже важливо емоційний стан і мами, і тата. Вірніше для здорового емоційного стану дитини важлива сприятлива атмосфера сім'ї. Здорові та щасливі діти ростуть в тих сім'ях, де щасливі батьки, і навпаки. Звичайно, і в щасливих сім'ях хворіють діти, але це трапляється рідко, а одужання проходить легше і швидше.

Дитина, як антенка - вловлює настрій дорослих і пропускає їх через себе. Хороші позитивні вібрації - дитина щаслива. Негатив, сварки, підвищені тони - малюк переживає, починає страждати, хворіти.

Багато батьків кажуть: «так перестаньте, що дитина може відчувати і розуміти, адже він ще маленький!». Так, вона маленька, але вона відмінно зчитує атмосферу в сім'ї і для цього зовсім не обов'язково бути присутнім при сварках батьків. Дитина відчуває, що між татом і мамою відбувається щось не те, він не може висловити це словами, переживає страх, хворіє. І не важливо, скільки дитині років - 2 місяці або 16 років.

Крім батьківських сварок, існують і інші чинники, які впливають на здоров'я дитини, розглянемо психосоматику деяких, найбільш частих хвороб сучасних дітей.

Психосоматика частих хвороб дитини

Алергія у дитини, часті бронхіти з обструкцією, часті бронхіти з алергічним компонентом, часті запалення легенів - сварки батьків між собою, конфлікти в родині між батьками і бабусями-дідусями, а також, зверніть увагу - зайва опіка дитини і страх батьків за здоров'я дитини.

Часті отити - якщо у дитини болять вушка, це ознака того, що в сім'ї часто бувають сварки, вона просто не може чути їх щодня. Інша причина - дорослі часто лають дитину, вон весь час чує закиди і негатив в свою адресу.

Часті хвороби горлечка - невисловлені страждання, відчуття несправедливості, придушення емоцій, сльози і переживання дитини, які вона тримає в собі.

Частий нежить - внутрішні сльози, дитина страждає психологічно через якийсь неприємної ситуації - це можуть бути сварки в родині, або вона відчуває, що до неї ставляться несправедливо, мало приділяють увагу, недолюблені діти часто з нежиттю.

Частими застудами з уповільненим симптомами - невисока температура, нежить, першіння в горлі - хворіють діти, яким недостатньо уваги з боку батьків або ті, яким не подобається перебувати в певних обставинах. Наприклад: дитина не хоче ходити в дитячий сад або школу з якихось причин (боїться отримати погану оцінку, не подобається, ображають однолітки і т. Д.), Або дитину насильно водять на заняття в той гурток або спортивну секцію, які вибрав не він, а батьки, котрі вважали, що так буде краще для малюка. Дуже поширена причина частих дитячих застуд коли діти недоотримують любові і ласки батьків, погодьтеся самі, коли дитина хворіє, все кружляють навколо нього, приділяють увагу, піклуються - тобто. Дають їй те, чого вона потребує кожен день і чого позбавлена у звичайному житті. Часто хворіють діти в сім'ях, де батьки багато працюють і рідко бувають удома. А своєю хворобою діти намагаються звернути увагу на себе.

Що робити батькам

Проаналізуйте те, про що дізналися, зробіть відповідні висновки.

Налагодьте відносини в родині, пам'ятайте, що від сприятливої ​​атмосфери в будинку, прояві любові, уваги і турботи до чоловіка і дитині, безпосередньо залежить здоров'я і самопочуття вашого малюка.

Дитині не потрібні дорогі іграшки, набагато дорожче для нього щоденне спілкування з мамою і татом.

З'ясуйте, чого боїться ваша дитина - дитячі страхи причина багатьох хвороб.

Перестаньте занадто опікати дитину, намагатися передбачити всі небезпеки, які тільки можуть зустрітися на його шляху і переживати про нього з будь-якого приводу, не прагніть все взяти під свій контроль, зрозумійте, що це просто неможливо. Зайві переживання і страх за дитину оточують його негативними емоціями, які навпаки, "притягують" хвороби і невдачі. Завжди думайте позитивно.

У питаннях виховання проявляйте гнучкість, виключіть командний тон, категоричність в судженнях, крики і фізичні покарання, шукайте шляхи, як можна домовитися з дитиною, пояснити і аргументувати ситуації, чому потрібно зробити це або це в конкретному випадку.

Прислухайтеся до думки дитини, не змушуйте насильно робити те, що на вашу думку добре і правильно. Надайте дитині вибір, пам'ятайте про те, що це людина, маленький, але людина, зі своїми емоціями, бажаннями! Це стосується як того, що не слід насильно змушувати з'їсти манну кашу до останньої крапельки, через "не хочу", тому що це корисно, так і свободи вибору, в який інститут повинен надходити дитина.

Постійно говорите дитині про те, що ви її любите, обіймайте і цілуйте. Це вам і так зрозуміло, що любите, а дитині - ні. Вона повинна чути "люблю тебе" по 100 раз в день, вона повинна бути в ваших обіймах просто так, без приводу, по 100 раз в день. Дитині важливо чути і відчувати вашу любов, не соромтеся виявляти свою любов ні до дівчаток, ні до хлопчиків. Батьківська любов - це головне, що може вилікувати дитину без ліків.

Миру в сім'ї, здоров'я вам і вашим дітям!

Кiлькiсть переглядiв: 892

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.