Як вирвати молочний зуб без сліз

На таку проблему бодай раз у житті натрапляли усі батьки. Так, не всі молочні зуби самі «вистрибують з рота». З деякими дово­диться поморочитися з різних причин. Одні молочні зуби «висять на ниточці», проте ніяк не хочуть покидати насиджене місце. А інші чомусь міцно тримаються за ясна і ні за що не бажають пускати на своє місце постійні зуби. Тоді батькам доводиться виконувати роль справжніх стоматологів, і навіть дресирувальників-приборкувачів. Лише небагато дітей спокійно погоджуються відкрити рот і дати можливість дорослому висмикнути зуб. Більшість малюків ладні влаштувати маленький або навіть не дуже маленький скандал від самої думки про те, що зуб доведеться вирвати.

Попередження! Усі на світі дорослі знають, що самолікування не­безпечне для здоров'я. І якщо ви бачите, що молочний зуб сидить дуже міцно, але з-під нього вже щосили пробивається постійний, треба обов'язково звернутися за консультацією до дитячого сто­матолога. У разі ж, якщо зуб буквально повиє на ниточці і вам необхідно його просто смикнути, можете зробити це самі, у домашніх умовах.

Ось декілька хитрощів, які допоможуть дитині уникнути диском­форту і страху, а вам — зберегти свої нервові клітини.

ХИТРІСТЬ ПЕРША. ТВЕРДЕ ЯБЛУКО

Чи скоринка хліба. Чи пряник. Чи ще що-небудь смачне, але досить тверде. Зуб, яким дитина надкушує, може і сам випасти без особливих зусиль і болю. Спосіб добрий для тих, чий зуб уже «готовий втекти». Перева­га цього методу - у його невимуше­ності. Дитина не чекає, охоплена стра­хом, що зараз їй видалятимуть зуб. Вона просто їсть яблуко.

ХИТРІСТЬ ДРУГА. САМОСТІЙНІСТЬ

Є такі діти, які не люблять або бояться (чи й те й інше), коли їм виривають зуби або роблять якісь інші маніпуляції. А робити це самостійно вони не бояться. Більше того, їм навіть подобається бути самостійними, щоб почуватись дорослими. Тому спробуйте запропонувати дитині смикнути свій зуб без сторонньої допомоги. Дайте малюкові ватку і запропонуйте вхопитися за зуб і щосили смикнути його. Усе має вийти просто чудово.

ХИТРІСТЬ ТРЕТЯ. КАЗКА

Найменшим пацієнтам може бути страшно. Адже розхитаний зуб травмує ясна, а це досить боляче. А тут ще й мама погрожує, що за­раз смикне зуб. Дитина починає опиратись, плакати, стискати щелепи. Щоб такого не сталося, придумайте казкову історію. Наприклад, про зуб. Чи про щось інше. Однак історія має бути такою захопливою, щоб вона могла відвернути увагу малюка.

ХИТРІСТЬ ЧЕТВЕРТА. ХОРОБРІСТЬ

Спробуйте переконати малюка в тому, що він сміливець і йому нічого не варто відкрити рот і до­зволити вам вирвати цей маленький зубок.

— Ядобре знаю, який ти хоробрий! Вирвати цей зуб для тебе — дурниці, — говорите ви. А щоб ма­люк вже напевно повірив, що він найвідважніший на світі, нагадайте йому, як він не плакав, коли зса­див коліно або коли йому робили щеплення.

ХИТРІСТЬ П'ЯТА. СЕРЙОЗНЕ ПОЯСНЕННЯ

Є діти, яким важливо розуміти, що відбувається. Адже справа стосується їх самих. Розкажіть дитині про те, чому зуби міняються, як влаштовано наше тіло, чому молочні зуби виривати лег­ко, а постійні — недуже. Розгляньте картинки в інтернеті або в енциклопедії. Діти, які люблять «усе знати», часто погоджуються потерпіти, адже ви переконали їх серйозними аргументами. Напри­клад, пояснили, що зуб травмує ясна і це ще болючіше, ніж вирвати його.

ХИТРІСТЬ ШОСТА. ЗУБНА ФЕЯ

У Зубну фею діти вірять так само, як і в Діда Моро-за. Замість молочного зуба фея приносить малюкові новий міцний зубок, а ще солодощі або подарунки. Кому ж таке не сподобається?! Малюк терпить біль, передчуваючи, що вранці знайде під подушкою ма­ленький сюрприз.

Тепер, ознайомившись із корисними порадами, які допоможуть вашій дитині безболісно позбутися зуба, прочитайте декілька по­рад стоматолога, які допо­можуть вам не зашкодити своїй дитині.

• Якщо треба видали­ти малюкові молочний зуб, що розхитався, не розгой­дуйте його сильно, щоб не пошкодити ясна і не завда­ти дитині болю.

• Не примушуйте малюка відкри­вати рота, терпіти. Не кричіть на ньо­го, щоб він не злякався ще більше.

• Не натискайте на зуб зверху і збоку. Це може завдати диском­форту.

• Вириваючи зуб, здійснюйте різ­кий рух угору (або вниз, залежно від того, верхній чи нижній зуб ви вида­ляєте).

• Видаливши зуб, не давайте дити­ні відразу їжу, щоб вона не потрапила у свіжу лунку.

Кiлькiсть переглядiв: 1705

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.