Причини підвищенНЯ ацетону

Найчастіше ця проблема спостерігається у дітей до 7 років. Пізніше вже сформований організм налагоджує процеси обміну речовин. Але у дітей молодшого віку ацетон може підвищитися, у першу чергу, через:

· Незбалансоване харчування. Велика кількість жирної, смаженої, копченої їжі шкодить навіть дорослим, що говорити про дітей. Маленька дитина може просто вирвати після святкового нездорового застілля.

· Стрес, втома, підвищена витрата енергії. Зазвичай енергію організм отримує із глюкози, яку перетворює у глікоген. У дітей запаси глікогену невеликі, коли вони вичерпуються, організм починає брати енергію із жирів, які через це розпадаються на глюкозу і ацетон.

· Дисбактеріоз, кишкові інфекції. В організмі виникають процеси бродіння. Через це частина отриманих із їжею вуглеводів розщеплюється у кишечнику, але користь не приносить. Недолік вуглеводів може, знову ж таки, привести до збільшення кетонових тіл.

· Розлади функції печінки.

· Спадкові проблеми з обміном речовин.

Уважні мами дуже чуйно реагують на зміни в зовнішньому вигляді і поведінці малюка, тому симптоми підвищеного ацетону ви точно не пропустите. Розкажіть про все докладно своєму педіатрові, а в разі ацетонової кризи із блювотою, викликайте невідкладну допомогу.

Звідки береться ацетон у дитини?

Спробуємо розібратися із хімічними реакціями в наших організмах. У печінці утворюються особливі з'єднання - кетонові тіла. Вони з'являються завдяки харчовим речовинам, які надходять в організм - жирам і деяким білкам. У невеликій кількості ці компоненти необхідні організму, вони є джерелом енергії.

Якщо щось йде не так, кількість кетонових тіл, які складаються з ацетону і ацетоуксусної кислоти, збільшується. Це називається ацетонемія. Потрібно тримати ситуацію під контролем, адже сильно підвищений ацетон може надати токсичну дію на центральну нервову систему й інші органи. Але не переживайте, попереджений - значить озброєний.

Ознаки підвищеного ацетону

Проконсультуйтеся із педіатром, якщо помітили у дитини такі симптоми:

1. Кислуватий запах ацетону з рота;

2. Запах сечі;

3. Блідий колір обличчя, синці під очима;

4. Підвищена температура тіла;

5. Блювота з запахом ацетону.

Рівень ацетону у дитини легко перевірити вдома за допомогою спеціальних тест-смужок. Вони продаються у всіх аптеках. Використовувати їх зовсім не складно - на паперовій смужці знаходиться індикатор, просочений чутливими до ацетону реактивами.

Просто опустіть кінчик смужки в сечу дитини на пару секунд, зачекайте, поки не закінчиться реакція. Через кілька хвилин уже можна оцінити результат. Порівняйте забарвлення на кінці смужки з колірною шкалою в інструкції або на упаковці - чим інтенсивніший колір, тим вищий вміст кетонових тіл у сечі.

Такі тест-смужки не будуть зайвими в домашній аптечці.

Профілактика підвищення ацетону

Слідкуйте за харчуванням і питним режимом малюка. Пропонуйте йому регулярно пити воду, смородинові і журавлинні морси, неміцний зелений чай і компот із сухофруктів. Ці напої дуже добре виводять з організму хвороботворні мікроби і шлаки, а також відновлюють водно-лужний баланс. Віддавайте перевагу легким стравам, готуйте м'ясо і рибу на пару або варіть, не забувайте про овочі та фрукти. Нехай дитина багато гуляє на свіжому повітрі, але і досить відпочиває.

Кiлькiсть переглядiв: 174

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.