Родимки у дітей: 5 ознак переродження в рак

Родимки у дітей - явище абсолютно нормальне і нешкідливе, але вимагає особливого батьківського контролю і постійної уваги. Що потрібно знати батькам, щоб уникнути неприємних наслідків?

Родимки, звані по-науковому «невуси», є однією з найбільш нагальних проблем, що дають дорослим безліч приводів для занепокоєння, адже звичайне таємниче плямочка, на превеликий жаль, має можливість непомітно переродитися в злоякісне новоутворення, яке загрожує в майбутньому відгукнутися бідою.

Насправді кількість родимок на тілі дитини не має ніякого значення - вона буде одна, або їх буде безліч, все одно, головне, щоб невуси були маленькі, з рівними краями і рівномірним забарвленням.

Деякі невуси формуються на тілі дитини ще в утробі матері, інші з'являються відразу ж після народження або поступово, протягом усього життя. Але варто знати, що певна частина родимок згодом просто зникає. Тому, зниклу родимку, яка залишила після себе ледве помітний слід, рекомендується перевірити - хоча б для свого власного заспокоєння.

Виявлено, що невуси з'являються на тілі людини в результаті декількох наявних обставин:

генетична спадковість, на яку неможливо вплинути ніякими способами і навіть новими медичними технологіями;

ультрафіолетові випромінювання, а саме вплив сонячних променів, які небезпечні за всіма критеріями, так як сонце, в силах спровокувати процес освіти на родимці нових ракових клітин;

систематичне пошкодження цілісності самої родимки, що має на увазі під собою постійні подряпини, садна і порізи;

гормональні зміни в підлітковому віці, в результаті чого родимки і родимі плями здатні змінюватися в розмірах, кольорі і яскравості. В даному випадку, звичайно, рекомендується відразу ж звернутися до фахівців за консультацією;

В який період з'являються родимки у дітей?

Дуже рідко родимки з'являються у грудних дітей. У більшості випадків вони практично не видимі і стають явними вже в старшому віці.

Активно починають проявлятися родимки у дітей від шести місяців до двох років - найчастіше це відбувається в результаті тривалих щоденних прогулянок, під час яких малюк отримує чималу порцію сонячного світла.

Наступний пік появи новоутворень відбувається в період від п'яти до семи років - саме в цьому віці дитина починає кардинально змінюватися, як у вазі, так і в зростанні, тому зовсім не дивно, якщо у нього стане родимок трохи більше, ніж раніше.

Ну і, звичайно ж, підлітковий вік, коли гормони б'ють ключем і починається найактивніший період статевого дозрівання, який відповідно супроводжується рядом видимих ​​змін, і родимки в цьому переліку не виняток.

У медичній практиці поділяють родимки на два типи: звичайні і судинні. Звичайна родимка є рівне, гладке новоутворення темно коричневого або ж навіть чорного кольору, що не повинно лякати батьків. Ну а судинні родимки, утворені в зв'язку з великим скупченням кровоносних судин, мають більш насичені відтінки, починаючи від світло рожевого кольору і закінчуючи темно червоним.

Судинні родимки бувають трьох типів: гемангіома, поцілунок лелеки і винні плями. Ці родимі плями не несуть ніякої загрози для життя малюка, але це не означає, що їх потрібно залишати без нагляду. Дуже важливо стежити за появою незвичайних новоутворень на тілі дитини або ж за змінами вже придбаних, що б під час зреагувати і зупинити неблагополучний процес.

Первинні симптоми переродження звичайної родимки в злоякісне новоутворення:

асиметричний зростання

нерівні краї

зміна забарвлення з темного на світлий або ж навпаки

збільшення діаметра (більше 6 мм)

шорстка структура і хворобливі відчуття при торканні.

Чи потрібно видаляти родимки?

Це питання дуже делікатне, що вимагає особливого підходу і зваженого чіткого рішення, які може дати лише досвідчений фахівець. Звичайні родимки, що не заважають вільно жити і рухатися дитині, звичайно ж, не варто чіпати. Але якщо невус знаходиться в несприятливій зоні для життєдіяльності і піддається постійному пошкодження, то його необхідно видалити. Існує багато методів видалення: хірургічний, лазерний, радіохвильовий і інші, а до якого вдатися вирішувати повинен строго фахівець.

Ні в якому разі не можна займатися самолікуванням, а саме припікати і видаляти родимі плямки самостійно.

Кiлькiсть переглядiв: 595

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.