Профілактика дисплазії

тазостегнових суглобів у дітей

Дисплазія тазостегнових суглобів - поширена патологія серед дітей. Це захворювання являє собою вроджену неповноцінність суглобу, в результаті чого можуть розвиватися підвивихи і вивихи головки стегнової кістки. Характерною особливістю є те, що в більшості випадків патологія розвивається у дівчаток, ніж у хлопчиків. Частіше уражається лівий суглоб, рідше правий або обидва.

/Files/images/medichna_stornka/Skladki-na-nozhkah-u-rebenka-dolzhnyi-byit-simmetrichnyimi.jpg

Причини, що призводять до патології

Захворювання розвивається внаслідок неправильного розвитку суглоба. На розвиток суглобів може вплинути безліч чинників. Наприклад:

• Ускладнений перебіг вагітності (гестози, загрозливий викидень, багатоводдя);

• Тазове передлежання, велика вага плоду;

• Спадковість;

• Перенесення інфекційної хвороби під час вагітності;

• Неповноцінне харчування під час вагітності, авітаміноз.

Симптоми захворювання

Найчастіше першою ознакою, який звертає на себе увагу є асиметричність шкірних складочок на стегнах. Під час огляду дитини педіатр може виявити неповне пасивне відведення стегна. При спробі здійснити повне відведення лікар відчуває утруднення за рахунок напруження м'язів ураженого стегна. Характерною ознакою дисплазії суглоба є виявляється при розведенні стегон звук клацання. Також може спостерігатися помітне скорочення кінцівки. Як це визначити? Малюка необхідно покласти на спину, а потім зігнути ніжки в колінному і тазостегновому суглобах. На ураженій кінцівці коліно розташовується нижче.

Профілактика дисплазії суглобів

Перш за все, лікарі рекомендують проводити широке сповивання. Вам знадобиться три пелюшки. Першу пелюшку необхідно скласти кілька разів. Так, щоб вийшов прямокутник шириною в двадцять сантиметрів. Додайте її між ніжок малюка, розведених у сторони. Другу пелюшку складіть косинкою. Її кутами обмотайте стегна малюка. Таким чином ніжки фіксуються під кутом в 90 °. Третьою пелюшкою замотайте нижню частину тіла дитини. При цьому за допомогою пелюшки ніжки підтягуються вгору. Це не дозволить малюкові з'єднати стопи.

Особливо підійде в якості профілактики гімнастика. При цьому зробіть акцент на відвідні та привідні рухи, що відбуваються в тазостегнових суглобах. Звичайно, робити це потрібно акуратно, без застосування сили.

З легким ступенем дисплазії цього буде достатньо для того щоб тазостегновий суглоб розвивався як належить.

Вчасно розпочата профілактика може привести до повного одужання!

Кiлькiсть переглядiв: 272

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.