Повернутися до звичайного режиму

За маму і за тата

Є дві страви, які ніхто й ні за які гро­ші не примусить мене скуштувати: печінка й манна каша. «Любов'ю» до першої завдячую дитячому са­дочку. Каша ж була моїм «вірним супутником» усе дитинство. Проте тоді відмовитися від них було не­можливо: адже так сказали дорослі..

Сьогодні молоді батьки мають дещо інший підхід до того, чим і як годувати дитину, і значно лояльніше ставляться до її небажання їсти ту чи іншу страву. Саме на цьому й наголошують педіатри: вмовляти, а тим паче примушувати з'їсти «ложеч­ку за маму, ложечку за тата» не варто. Адже користі від такого годування не буде. Це довели дослідження, прове­дені в США. Дітки, котрих годували си­ломіць, значно частіше потерпають від шлунково-кишкових захворювань та не­врозів, стають агресивними, впертими та плаксивими. Крім того, порушується функція природного контролю за ста­ном насичення, оскільки саме батьки вирішують, скільки слід з'їсти.

Уважно стежте за малюком і коригуйте режим харчування, орієнтуючись на йо­го потреби та психологічні особливості. Адже діти бувають різні: одні можуть їс­ти потроху, але протягом усього дня, а хтось полюбляє ситно поїсти. Комусь подобається перетерта їжа, а іншим — можливість погризти зубками.

Одна з поширених помилок — це те, що батьки нерідко оцінюють організм дитини, виходячи з власних смаків, потреб та проблем. Так, якщо маєте алергію на той чи інший продукт, це зовсім не означає, що його не слід давати малюку.

Якщо дитина відмовляється від якоїсь страви, спробуйте зрозуміти причи­ну цього. Можливо, їй не подобаєть­ся зовнішній вигляд каші чи супу або в ньому є інгредієнти, від яких вона категорично відмовляється. А може, неприязнь до їжі «родом» із дитячого садочка, де її готують не так, як ви? Причиною зниження апетиту може бу­ти і різка зміна середовища, хвороба, стресові ситуації.

Інколи батьки перебільшують, мовляв, їхній син чи донечка зовсім нічого не хо­чуть їсти, проте так не буває, щоб ди­тині нічого не подобалося. Спробуйте різні способи приготування їжі. Любить маля млинці? Приготуйте не звичайні з борошна, а додайте в них овочі чи фрук­ти. Змішайте «не улюблені» продукти з тими, що малюк їсть охоче. Наприклад, у геркулесову кашу можна додати род­зинки, курагу, інші фрукти.

Готуючи страви, робіть їх не лише корисними та смачними, а й приваб­ливими зовні. Звичайний бутерброд не викликає апетиту, а у вигляді ку­медної мордочки якоїсь тваринки — інша справа!

Використовуйте гарний посуд. Не ли­ше дорослим, а й дітям приємно, коли вживання їжі перетворюється на ма­леньке свято та приносить задоволення.

І не забувайте про власний приклад: неможливо годувати дитину корисними продуктами, а самому їсти все підряд, адже рано чи пізно виникне запитання: чому мамі можна, а мені — ні?

Кiлькiсть переглядiв: 623

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.