Повернутися до звичайного режиму

Як приготувати вечерю разом з малюком?

Мамі або татові треба приготувати вечерю, та ось лихо: малюк постійно потребує уваги і не дає можливості зосе­редитися на приготуванні смачних страв. Тоді є два виходи із ситуації. Варіант перший — посадити свою дитину диви­тися мультики. І це рішення взагалі неправильне, тому що мультиків у її житті і так вистачає, а ось живого спілкування, особливо з батьками, замало. Отже, розгляньмо варіант другий. Приготувати вечерю разом з дитиною. Цей варіант має безліч переваг, тому що приготування їжі — це:

  • творчість;

  • розвиток моторики;

  • відмінне спілкування дорослого і дитини.

І взагалі, це просто дуже весело!

Отже, вперед на кухню. У вас є план? Звичайно! Ось він!

Потурбуйтеся про безпеку дитини

Важливий момент, на який слід обов'язково звернути увагу. Гостре, гаряче і перчене краще прибрати в недоступне для малюка місце. Не сподівайтеся на те, що ви все проконтролюєте, а дитина не дістане. Іноді наші діти проявляють неабиякі здібності з дотягування і відкривання. Тобто ми маємо переконатися, що в зоні доступу малюка немає гострих предметів, на пічці ввімкнена дальня, а не ближня розігрівна поверх­ня, і перечниця із сільницею доки стоять високо-високо. Працюючи разом з малюком на кухні, пам'ятайте:

♦ Не можна залишати каструлі на краю столу.

♦ Від скатертини слід відмовитися: за її край дитина може потягти, і тоді все, що стоїть на столі, може опинитися на підлозі.

♦ Виделки краще замінити ложками, а металеві ножі — звичайними пластиковими, одноразовими.

♦ Тісто для торта або кекса саме лізе до рота! (Звісно, нічого страшного, але апетит можна перебити.)

Вибирайте прості для приготування страви

Не замахуйтеся на глобальні кулінарні шедеври. Чому? Та тому, що діти дуже люблять, щоб ре­зультат їхньої праці був не через шість годин або добу. Те, що ви готуватимете, у кінці процесу при­готування малюк обов'язково має спробувати. Інакше наступного разу йому буде нецікаво і він відмовиться допомагати вам на кухні.

Доручайте дитині невеликі завдання

Ви маєте розуміти, що маленькі діти ще не готові займатися якоюсь справою дуже довго. А все тому, що їхня увага поки що працює в такому короткостроково­му режимі — малюк може зосередитися лише на 10-20 хвилин. Потім йому треба на щось переключитися. А потім він зно­ву може повернутися до тієї ж справи. Як це може виглядати? Наприклад, ви дали дитині завдання очистити яйця для сала­ту. Зрозуміло, що своїми невмілими паль­чиками він чиститиме ще не дуже швидко. І навіть очищення одного яйця може забра­ти деякий час. Щоб таке завдання не пере­творилося на нудне і нескінченне занят­тя, нехай дитина очистить одне-два яйця, а потім ви придумаєте для неї щось інше, а яйця дочистите самі. Можна розмішувати, різати, переливати. На кухні завжди багатоцікавої роботи.

Хваліть дитину за допомогу

Звісно, в дитини щось може не виходити або вихо­дити, але не так, як вам би цьо­го хотілося. Але перш ніж покрити­кувати результат творчості малюків, згадайте себе в дитинстві — чи все відразу виходило у вас? Краще похва­лити дитину за її досягнення, а вони напевно будуть. Скажіть дитині, як смачно вона приготував, як красиво нарізала або прикрасила, як ретельно розмішала. Це надасть їй упевненості і спонукатиме до подальших дій.

Придумуйте смачні казки

З різноманітних продуктів цілком можна зроби­ти всяких казкових героїв і навіть влаштувати міні-виставу. Наприклад, навіть без додаткових зусиль се­ред різноманітних овочів і фруктів можна знайти такі, які нам щось нагадують, — чоловічків або звіряток. Розігруйте відому малюкові казку або придумуйте щось новеньке, своє.

«Жила-була принцеса морквина. І була вона такою ве­редливою, що вередливішої за неї не було в усьому ово­чевому королівстві...» Так або якось інакше можете по­чати свою казку. Напевно дитина залюбки продовжить казкову історію.

Не зліться, якщо молоко проли­лося, а борошно просипалося

Будьте готові до того, що у вашій кухні може бути поруше­на ідеальна чистота. Навіть у досвідченої господарки щось може пролитися або просипатися, а що вже казати про дітей. Адже в них ще мало практики в кулінарії. Та й рученята ще не натреновані виконувати такі дрібні рухи. Одягніть дитині фартух, застеліть стіл цератою, тримайте віник напоготові. Урешті-решт, десять хвилин прибирання варті дитячої радості.

Підкресліть внесок дитини в приготування вечері, коли всім буде смачно

Коли вся сім'я сяде за стіл, щоб повечеряти, не забудьте сказати, з ким ви сьогодні готували. Обов'язково розкажіть усім домашнім, що саме робила дитина, як допомагала вам. Малюкові буде приємна і похвала, і зацікавлені запитання родичів. Він відчує, як це здорово, коли цінують те, що ти зро­бив для всіх. Між іншим, такий прийом дуже хороший для тих дітлахів, хто дуже сором'язливий і недооцінює свої сили. «М-м-м, як же смачно сьогодні все приготовано!» — вигукує тато. «Що ж особливого ти поклала сьогодні у страви, що вони стали такими смачними?» — запитує бабуся.! тут мама, на радість малюкові, повідомляє, що секрет не в чомусь, що вона додала у страви, а в комусь, і цей хтось сидить разом з нами за столом!

Зробіть спільне приготування їжі традицією

Готувати разом з мамою або татом — особливе задоволення для малюка. Адже під час такого заняття можна поспілкуватися, пожартувати, пограти, забруднити один одного борошном, потайки облизати ложку з чимось смач­ним. Подорослішавши, діти згадують ці моменти, проведені з батьками на кухні, як одні з найщасливіших у своєму житті. Тому нехай таке проведення часу стане для вашої сім'ї' доброю традицією. Поступово малюк навчиться всіх кулінарних премудрощів, і ви навіть не зможете собі уявити, як справлялися без нього раніше.

Кiлькiсть переглядiв: 678

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.