Як правильно карати дитину

Є види покарань, які до дитини ніколи і ні за яких умов застосовувати не можна.

Погрози та залякування - у жодному разі у вигляді покарання дитину не можна залякувати або погрожувати їй, так як це може призвести до серйозних психологічних розладів, розвитку неврозів тощо. Також такий вид покарання дітей може привести до абсолютно протилежних бажаних результатів: через деякий час дитина побачить, що загрози не виконуються, а значить, їх можна пропускати повз вуха.

Жорстокі фізичні покарання - всього років сто тому вважалося, що серйозні фізичні покарання дітей - це єдиний вид покарань дитини, яка забезпечить її правильне виховання. Однак, сьогодні вже всі фахівці твердять, що карати дитину фізично просто не можна. З іншого боку, мова йде про серйозні фізичні покарання, і ми не згодні, що стоїть зовсім виключити з видів покарань дітей всі методи фізичного впливу. Без них у вихованні дитини, як не крути, а не обійтися. Так, багато хто скаже, що на заході в більшості сімей фізичні покарання дітей не застосовуються, але, на це можна відповісти, що і виховання старших «діточок» в західних країнах залишає бажати багато кращого. Не варто бездумно йти на поводу у неперевірених часом думок західних психологів. Карати дитину за допомогою фізичного впливу періодично просто необхідно, але це не повинно бути жорстокістю. Все має бути в міру і караючи свою дитину, варто пам'ятати про це.

Залишати проступки без уваги зовсім - це також погано, як і надмірно суворо карати дитину. Якщо Ви не будете пояснювати дитині, що добре, а що погано, вона буде засвоювати це вкрай повільно, а може і зовсім подумати, що така поведінка - норма. Ось тут-то знову й випливає питання, карати дитину чи ні? Відповідь очевидна: після першої роз'яснювальної розмови - так, карати. Дитина повинна знати, що після негідної поведінки обов'язково настануть наслідки у вигляді покарання. А от як карати дитину читайте далі.

Як правильно карати дитину
Покарання дітей - пауза

Власне це навіть не є способом покарати дитину, а просто спосіб припинити дитячі капризи або пустощі. Метод вкрай простий - просто відправте дитину в відокремлену кімнату подумати про свою поведінку (горезвісне: йди до себе в кімнату або куток) . Тільки пам'ятайте, що карати малюків так не можна. У разі якщо дитина дуже мала, то можна самим вийти з кімнати. Нагадаємо, що цей метод не є дитячим покаранням у прямому сенсі цього слова, але припинити дитячі капризи і витівки він здатний, так як дитина за цей час охолоне. Такий спосіб «карати» дитини відмінно підійде у випадках, коли діти намагаються маніпулювати батьками, привернути їх увагу. Однак пам'ятайте, що карати дитину, таким чином, надовго не варто, так як маленька дитина через деякий час просто забуде, за що його покарали, а більш дорослий задумається про покарання і відносно батьків до нього. Не перестарайтеся.

Караємо дитину, позбавляючи її уваги

Запам'ятайте, що дитина дуже егоцентрична, тому вона постійно намагається привернути до себе увагу. Як ми вже писали, пустощі дитини або істерику «на публіку» можна припинити, залишивши дитину на якийсь час на самоті. Проте можна і покарати дитину відсутністю уваги, тобто просто не звертати на її викрутаси ніякої уваги, щоб вона не тільки зрозуміла, що подібна тактика не принесе жодних результатів, але і зробить ще гірше. Повірте, для дитини позбутися уваги - це дуже болісно. Так, що можна ось так от м'яко карати дитину, заодно і пояснити їй, що його істерики марні. Дуже непоганий метод «м'якого» покарання дітей. Але, перед тим як почати ігнорувати дитини необхідно обов'язково пояснити йому, що Ви ось так вирішили покарати його, а не тому, що у вас поганий настрій. Дитина повинна зрозуміти, де причина, а де наслідок, що так її Ви і будете карати за демонстративні істерики. Просто скажіть дитині, що від цього самого моменту, ось за це і це я з тобою розмовляти не буду. Все, просто займайтеся своїми справами. Також необхідно визначитися самій і поставити дитину до відома, скільки Ви будете карати її подібним чином. Приклад: я не буду з тобою розмовляти доти, поки ти не збереш всі свої іграшки.

Кiлькiсть переглядiв: 1362

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.