ПРИНЦИПИ батьківських заборон

1. Однозначність

Діти сприймають слова більш буквально , ніж дорослі . Крім того , вони вкрай чутливі до так званого невербального компоненту мови : наших інтонацій і міміки , а саме вони в першу чергу видають будь-яку фальш . Ось чому вони найчастіше виявляються набагато проникливіше дорослих .

2. Несуперечність

Заборона не повинна суперечити іншим заборонам. Пам’ятайте , що ви у відповіді за кожну заборону , дотримання якої ви вимагаєте . Чим заборон більше , і чим вони дурніші , тим меншою силою вони володіють.

Заборона не повинна суперечити здоровому глузду . Ніколи не говоріть що -небудь на зразок : «Не можна кричати » або «Ніколи не торкайся до моїх речей ». Використовувати такі правила неможливо , а вимагати їх дотримання - безумство .

3. Ясність

Заборона має бути зрозуміла дитині . Дітям старшого віку необхідні ясні пояснення всіх заборон , інакше вони сприймуть їх як образу і наступ на свободу їх особистості . Особливо це стосується тих заборон , від яких залежать здоров'я і життя дитини . Самі по собі такі заборони неочевидні, а наочно показати дитині , що буде, якщо заборону порушити , ви не можете.

4. Послідовність

Вирішіть для початку, де пролягає та межа , за якою ваші сили закінчуються . Неможливо бути послідовним , якщо забороняти дитині все підряд : ви дуже швидко втомитеся і махнете на все рукою . Щоб ви могли дотримуватися раз заведених правил і закликати чадо до порядку, заборон не повинно бути багато , але ті , що є, не повинні порушуватися , і ви повинні бути в цьому послідовні. Діти приблизно до 3 років сприймають будь-яка заборону як щось , безпосередньо пов'язане з особистістю батька . Тому - то вони часто і порушують добре відомі їм заборони, лише тільки ви покинули кімнату . І єдине , що вам залишається - це , повернувшись , повторити їх знову і знову.

5. Солідарність обох батьків

Коли тато і мама згодні один з одним в основних питаннях , дитина отримує від них несуперечливу картину світу , і росте впевненою у собі і оточуючих . Якщо ж тато каже одне, а мама - інше, дитина виявляється змушеною якось з'єднувати в своєму розумі батьківські послання . Вона може це зробити ціною внутрішнього конфлікту і « догодить обом » , або - вибирати те , що їй більше до душі, і маніпулювати батьками в своїх інтересах .

6. Твердість

Дайте карапузові випустити пар , після чого поводьтеся , як ні в чому не бувало . Наполягаючи на своєму , намагайтеся не злитися, тим більше - не намагайтеся поводитися « мстиво ». Просто робіть те, що вважаєте за потрібне. Якщо малюк засмучений , пошкодуйте його . Якщо ви дасте йому зрозуміти , що він , виливши на вас свій гнів , скоїв щось жахливе, ви змусите його почуватися винним , а це - зайвий емоційний вантаж , який дитина нести зовсім не повинна . Адже її гнів був щирим : їй дуже хотілося ще торта , тільки і всього , адже діти обожнюють солодке

7. Чесність

Дивіться на речі реально . Перш ніж « видати новий указ » , подумайте над тим , чому ви це робите . Кожна свіжоспечена вами заборона - нова маленька травма для малюка . Дитина всім своїм єством відчуває ваші справжні мотиви , навіть якщо поки не усвідомлює цього .

8. Повага до мотивів вчинку

Завжди намагайтеся встати на позиції дитини і зрозуміти , чому вона скоїла той чи інший проступок . Виправдовуючи мотив дитини , ви дозволяєте їй прийняти заборону - з розумінням , а покарання - з гідністю . Малюк зовсім не поганий , але він зробив поганий вчинок . Якщо ви поплутаєте для себе ці дві речі , ви дасте зрозуміти дитині , що вона не гідна вашої любові . Карати , не принижуючи , вдається тим татам і мамам , які не допускали й думки , що дитина вчинила своє « злодіяння » навмисно .

Кiлькiсть переглядiв: 315

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.