ПРАВИЛА ЕФЕКТИВНОГО СПІЛКУВАННЯ

Правило 1.

Слухаючи дитину, дайте їй зрозуміти і відчути, що ви розумієте її стан, почуття, пов'язані з тією подією, про яку вона вам розповідає. Для цього вислухайте дитину , а потім своїми словами повторіть те, що вона вам розповіла. Ви вб'єте відразу трьох зайців:

- Дитина переконається, що ви її чуєте;

- Дитина зможе почути саму себе як би з боку і краще усвідомити свої почуття;

- Дитина переконається, що ви її зрозуміли правильно.

Поглинений проблемою або чимось ще засмучений, зазвичай втрачає відчуття перспективи. Уважно слухаючи, ми допомагаємо дитині розібратися в питанні «переварити» проблему.

Правило 2.

Слухаючи дитину, стежте за її мімікою і жестами, аналізуйте їх. Іноді діти запевняють нас, що у них все гаразд, але тремтяче підборіддя або блискучі очі говорять зовсім про інше. Коли слова й міміка не збігаються, завжди віддавайте перевагу міміці, виразу обличчя, позі, жестам, тону голосу.

Правило 3.

Підтримуйте і підбадьорюйте дитину без слів. Посміхніться, обійміть, підморгніть, поплескайте по плечу, кивайте головою, дивіться в очі, візьміть за руку.

Правило 4.

Слідкуйте за тим, яким, тоном ви відповідаєте на питання дитини. Ваш тон «говорить» не менш ясно, ніж ваші слова. Він не повинен бути глузливим. У вас може не бути готових відповідей на всі питання.

Правило 5.

Заохочуючи дитину , підтримуйте розмову, демонструйте вашу зацікавленість в тому, що вона вам розповідає. Наприклад, запитайте «А що було далі?» Або «Розкажи мені про це ... »

Кiлькiсть переглядiв: 670

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.