"Мамо, купи!"

або Великі маніпулятори

Приблизно до двох років малюк вже дуже добре знає всі звички своїх батьків, їхню поведінку в тій чи іншій ситуації, їхні емоції. І активно цим користується, адже діти - відмінні психологи і маніпулятори. Вони обізнані, що у батьків є чарівна "кнопка", натиснувши на яку можна швиденько отримати бажане, і починається: "Мамо, купи!!!"

Причини дитячого "купи" та шляхи вирішення.

1. Вам дуже важлива думка оточуючих. Малюк це знає, тому намагається на вашу відмову влаштувати виставу зі сльозами і диким криком на очах у людей. Але дозвольте! Це ж ваша дитина! Яке вам діло до думки оточуючих? Будь-яка мама може опинитися в вашій ситуації, тому на вас навряд чи звернуть увагу. Заспокойтеся, візьміть себе в руки і спокійно виведіть дитину з магазину.

2. Дитина не розуміє, що бажане дорого коштує або у вас на покупку просто немає грошей. Всі ваші подібні аргументи для неї порожній звук. Тому поясніть їй ситуацію на більш зрозумілій для неї мові: "Щоб купити цю ляльку, нам з татом потрібно багато працювати. Якщо я тобі зараз її придбаю, то ми цілий місяць не зможемо купити собі їжу. Ти згоден так довго нічого не їсти? "Або" Давай ми з тобою прийдемо додому і розповімо про цю машинці татові. Ми попросимо його заробити на неї гроші. Як тільки він це зробить, то обов'язково повідомить тобі про це. На це йому знадобиться два тижні. "

Спробуйте переключити увагу дитини на щось інше. Наприклад: "Дивись які різнокольорові фломастери лежать на полиці! Давай-но ми їх купимо і намалюємо сьогодні для тата малюнок! "Або" Твій вибір припав на собачку? Так, вона дуже красива! Вона так схожа на твого зайчика, який лежить, давно забутий, в ящику з іграшками. Така ж м'яка, з великими оченятами та вушками. А давай ми з тобою прийдемо додому і змайструємо твоєму зайчику гарний будиночок? Як ти думаєш, з чого нам його зробити? "

Якщо переключити увагу не виходить, то придумайте історію про казкового чарівника, якому потрібно спочатку написати лист про своє бажання, потім його відправити і чекати, коли чарівник отримає послання і тоді виконає бажання дитини.

3. Брак вашої уваги. Коли дитина відчуває себе покинутою і непотрібною, вона намагається будь-якими способами привернути до себе вашу увагу, нехай навіть криком і істерикою. Постарайтеся приділяти дитині більше часу. Гуляйте, читайте книжки, грайте в рухливі ігри, займайтеся спортом (наприклад, можна купити дитячий спортивний комплекс для квартир) і т.д. Покажіть дитині, що можна отримувати задоволення не тільки від іграшок, а й від того, що сьогодні так яскраво світить сонце, як приємно пахнуть квіти, від пошуку сонечка в траві і т.д.

"Мамо, купи що-небудь!" Ця фраза поширена як раз у тих діточок, які гостро потребують любові, турботи та підтримки своїх батьків.

4. Низька самооцінка. Коли ми мало хвалимо свою дитини, рідко обіймаємо, цілуємо, часто лаємо і караємо, то вона починає себе почувати поганою. Поміняйте тактику спілкування з малям. Коли ви говорите на "хочу" "ні", то малюк з нормальною самооцінкою подумає: "Гаразд! Мама сьогодні не купила, зате може купить завтра або пізніше! "А карапуз із заниженою самооцінкою:" Мама не купила мені шоколадку, значить я в чомусь провинився, значить я поганий. "

5. Відсутність шанобливого ставлення до дитини. Постарайтеся зрозуміти дитину, коли вона просить щось йому купити. Скажіть: "Я розумію, що ти дуже хочеш бакуган. Але давай спочатку купимо продукти, а потім подивимося, чи залишаться на іграшку гроші. "Або" Тобі вона так сподобалася? Ти впевнений, що хочеш саме цю машинку? Давай походимо ще по магазину, а я подумаю ... "


Поради

1. Якщо ви не впевнені, що зможете встояти перед натиском дитини, то не беріть на прогулянку гаманець.

2. Даруйте дитині подарунки не тільки на свята, а й просто так, в звичайний день.

3. Не стійте в магазині довго у полиць з товарами.

4. Не беріть дитину з собою в магазин, якщо у вас є така можливість.

5. Навчіть малюка домовлятися і приймати відмову.

6. Коли дитина засмучена, завжди їй співчувайте і тіште, розкажіть їй, що розумієте її. Ніколи не відкуповуйтеся від малюка подарунками. Краще знайдіть для нього час.

7. Навчіть карапуза управляти своїми бажаннями і виражати свої емоції.

Ми не закликаємо вас кожен раз на слово "купи" відповідати відмовою. Просто навчіть дитину отримувати радість не тільки від речей, які часом зовсім не потрібні, а від спілкування з навколишнім світом і людьми.

Кiлькiсть переглядiв: 409

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.