Чому одних дітей не відірвати від книг,

а інші насилу встигають засвоїти шкільну програму?

Виявляється , справа в звичайній звичці читати ... Часи змінюються , а разом з тим і ставлення до читання. Зараз більшість сімей скоріше замислюються про покупку дорогого плазмового телевізора , ніж про створення домашньої бібліотеки . « Природно , ми ж живемо в XXI столітті! » - Скажуть деякі . І будуть абсолютно неправі ! Адже жоден мультфільм не зможе замінити підростаючій людині книгу. Тільки вона дарує крім яскравих емоцій навички грамотності , розвиває інтелект і допомагає навчитися красиво викладати свої думки. Ось чому так важливо , незважаючи на наявність всіляких новинок технічного прогресу , не забувати прищеплювати маляті любов до читання , причому, з самого раннього віку , коли малюк ще не заговорив .

Як це зробити?

Підбирайте видання , які підходять за віком , щоб дитині було цікаво слухати . При цьому потрібно орієнтуватися не тільки на простоту сприйняття сюжету , але і на емоційне забарвлення тієї чи іншої казки . Так , психологи наполегливо рекомендують для найменших читачів тільки добрі й веселі книжки. Чому ? Зустрічаються випадки , коли навіть звичайна « Курочка Ряба » змушує малюків плакати - шкода яєчко . Також нехай читання стане регулярним . Навіть якщо зовсім не вистачає часу , прочитайте перед сном маляті одну- дві сторінки . Нічого страшного , що сьогодні він так і не дізнається , чим все закінчилося - в цьому є навіть свій плюс : залишаючи « на потім» ми тренуємо пам'ять дитини і зберігаємо в ній інтерес до тієї чи іншої книги.

Коли син або дочка трохи підростуть і зможуть не тільки слухати , але вже і обговорювати прочитане , можна використовувати такі прийоми:

- Обговорюйте казки і вірші , героїв та їх вчинки . Нехай спочатку свою думку висловить дитина , а мама або тато його підкорректують або доповнять .

- Грайте в прочитане . Скажімо , коли казка « Червона шапочка » підійшла до кінця , запропонуйте доньці влаштувати у будинку невелику театралізовану виставу , в якій вона буде головною героїнею , а батьки вовком і бабусею .

- Якщо у вас збереглися власні дитячі книжки , покажіть їх дитині . Діти з величезним задоволенням будуть гортати книги , які читали ще їх мамі чи татові .

- Створюйте власні книги. Скажімо , повернувшись з відпустки , зберіть найяскравіші фотографії , приклейте їх на сторінки зошита чи альбому . Тепер найцікавіше - малюк самостійно або з вашою допомогою повинен зробити підписи і прикрасити вільні місця на сторінках малюнками .

- Якщо дитина вже вміє читати хоча б по складах , спробуйте читати по черзі або за ролями - це цікаво !

І наостанок , який би спосіб ви не вибрали , щоб захопити читанням , не забудьте про головне - навчіть дитину шанобливому ставленню до паперових друзів . Нехай з перших років життя синочок або донька знають: книги - справжня цінність , їх потрібно берегти і тримати в порядку . Звичайно ж , найкраще цьому може навчити приклад власних мами і тата .

Кiлькiсть переглядiв: 505

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.