10 способів залучити дитину до домашньої роботи

Робити все разом

Поширена мамина фраза : « Іди , пограй , я зайнята » - серйозна помилка на шляху виховання справжніх помічників . Займайтеся домашніми справами разом. Посадіть малюка поруч на кухні , дайте йому взяти участь у ліпленні пельменів , подрібненні салатного листя , витиранні столу або перебиранні гречаної крупи . Поставте поруч з дорослою дошкою для прасування іграшкову і займіться прасуванням разом. Не розмежовуйте домашні справи та спілкування з дитиною , а об'єднуйте ці процеси . Наприклад , під час спільного збирання можна одночасно розповідати казку про речі , які шукали своє місце і нарешті , завдяки маленькому чарівникові , знайшли .

Відзначайте успіхи

Чарівні слова , які працюють як з дітьми , так і з дорослими : « Тільки ти можеш зробити це по - справжньому добре ! » Усвідомлюючи власну неповторність і значущість в питанні збору фантиків з підлоги або витирання пилу з телевізора , малюк з радістю займатиметься справою , в якому він зазначений як кращий з кращих.

Враховуйте характер

Намагайтеся помічати схильності дитини до того чи іншого виду діяльності і довіряйте йому виконувати саме ті завдання , які йому до душі. Одним дітям подобаються глобальні роботи - миття підлоги або роботи з прибирання території навколо будинку. А іншим - що вимагає зосередженості і ретельності сортування книг або іграшок . Давайте кожному своє.

Грайте

Нудні повсякденні справи можна перетворити у веселі ігри . Приборкання пилососа на території окремо взятої дитячої кімнати , миття чарівних чашок і пошук скарбу в сумках з продуктами , принесеними мамою з магазину , - ймовірно , таких пригод в житті ваших дітей ще не було.

Нехай допомога буде справжньою

Залучайте дитину до допомоги там , де вона дійсно потрібна , а не тільки щоб зайняти або відвернути його від пустощів .

Залиште місце для сюрпризів

Діти люблять робити батькам сюрпризи . Надайте їм таку можливість , давши зрозуміти , як вас обрадує несподівана допомога з їхнього боку. Нехай помита тарілка , нагодована кішка і застелена постіль стануть для вас таким сюрпризом . Не приховуйте своєї радості і не скупіться на похвалу .

Не розраховуйте на ідеальне виконання

Відразу очікувати , що дитина буде робити домашню роботу ідеально , не варто. Ні в якому разі не лайте її , навіть якщо після збирання з'явиться додаткове сміття , яке вам доведеться прибирати . Звичайно, спочатку за маленькою дитиною доведеться багато чого переробляти , але це необхідний етап на шляху до прогресу .

Дайте розібратися самостійно

Якщо дитина довго виконує домашню роботу, не втручайтеся , не підганяйте і вже тим більше не сваріть . Наберіться терпіння і дайте довести процес до фінішу . Інакше переляканий малюк наступного разу відмовиться вам допомагати , а самій мамі доведеться завжди завершувати ініціативи дитини : адже в його голові не відклався той факт , що будь-яка розпочата справа має бути обов'язково закінчена.

Робота - не покарання

Домашня праця не повинна бути покаранням за погану поведінку . Дитина не повинна думати , що йому потрібно скласти іграшки або прибрати свої речі тільки тому , що він щось накоїв .

Не розділяйте обов'язки на « жіночі» та « чоловічі »

І хлопчики , і дівчатка повинні вміти мити посуд , прибирати свою кімнату , пришивати ґудзики і навіть забивати цвяхи .

Кiлькiсть переглядiв: 295

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.