Основні вимоги до організації життєдіяльності дитини із заїканням

(консультація для батьків)

Організація життєдіяльності дитини із заїкан­ням має свої особливості, про які дорослі мають завжди пам'ятати.

Виконання режимних моментів. При організації дня дитини із заїканням важливо дотримуватися за­гального режиму, своєчасного харчування та відпо­чинку. Бажано, щоб дитина лягала спати не пізніше 21.00, вставала зранку о 8-й годині та обов'язково відпочивала вдень.

Харчування при заїканні також відіграє важливу роль. Їжа не має бути гострою, солоною, кислою або гіркою, бажано вилучити з раціону дитини шоколад, какао, каву. Дитину варто годувати «здоровими» та «живими» продуктами.

Прогулянки на свіжому повітрі. Корисні трива­лі прогулянки на свіжому повітрі, проте гуляти слід окремо від інших дітей, щоб уникнути контакту.

Водні процедури. Рекомендується щодня роби­ти контрастний душ (чергувати прохолодну та теплу воду), який зміцнює нервову систему та загартовує організм.

Музикотерапія. Важливо привчати дитину слу­хати спокійну, мелодійну музику, співати разом із нею, танцювати. Але й ці заняття мають створювати атмосферу спокою. Ніякої гучної та швидкої музики! Спокійна музика створює позитивний, урівноважений стан дитини.

Організація ігрового простору дитини. Наяв­ність удома великої кількості іграшок, які постійно докуповуються, також може спровокувати емоцій­не перевантаження, бути збуджувальним фактором. П'ять-шість улюблених іграшок та книжок можуть пе­ребувати у полі зору дитини, а більше й не треба. Це не стосується настільних ігор, якими дитина користу­ється разом із дорослим.

З дозвілля дитини рекомендується вилучити рух­ливі ігри, емоційно насичене спілкування з іншими дітьми, перегляд телевізора, ігри на комп'ютері. Не можна перед сном читати дитині емоційно напружені оповідання та розповідати страшні казки.

Організація існування дитини в сім'ї. Батьки мають зважати на потреби дитини вдома, її триво­ги і страхи. Наприклад, дитина при засинанні часто просить не гасити в кімнаті світла або не залиша­ти її одну. Слід прислухатися до такого прохання, обов'язково заспокоїти дитину, посидіти з нею, доки вона не засне.

До системи виховання дитини із заїканням вхо­дить створення в сім'ї спокійної, доброзичливої ат­мосфери взаємоповаги, довіри та любові. Малюк не має бути свідком сварок між близькими, неприпусти­мо втягувати його в сімейні конфлікти.

Дорослі мають пам'ятати, що діти надзвичайно чутливі до найменших образ, стресів та психотравмувальних ситуацій, які часто провокують погіршення стану їхнього мовлення. Вони чутливо реагують на негаразди у взаєминах між рідними. Усе це не ли­ше не сприяє покращенню мовлення дитини, а іноді й значно погіршує його.

При організації відпочинку вліткупотрібно уникати емоційно напружених ситуацій. Батьки мають зважа­ти на те, що зміна кліматичної зони, відпочинок у си­туації, пов'язаній з емоційним напруженням, тривала розлука з батьками, а особливо з матір'ю, для їхньої дитини небажана.

Одним словом, слід вилучити все, що заважає спокою дитини.

Кiлькiсть переглядiв: 783

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.