Шановні батьки!

Дитину слід учити свідомо відгадувати загадки, розуміти їхній зміст, знаходити шляхи рішення ло­гічної задачі, знайомити з прийомами відгадування, а також учити доводити правильність відгадки. Усі вище запропоновані прийоми допомагають у розвит­ку зв'язного мовлення дитини.

Як навчити дитину відгадувати загадки

• пропонуючи загадку, повторіть її кілька разів, щоб дитина краще запам'ятала й повніше виділила ознаки;

• проаналізуйте загадку, допомагаючи запитаннями звернути увагу дитини на ознаки і встановити зв'язок між ними;

• запропонуйте дитині план доказу шляхом послідов­ної постановки запитань відповідно до структури загадки, наприклад: "У кого може бути довге вухо? Про кого можна сказати "грудочка пуху"? Хто стрибає сприт­но й любить морквину? Виходить, про кого ця за­гадка?".

Шановні батьки!

Діти дуже люблять казки. У казковій формі легше побачити та зрозуміти свої вади і проблеми. Казковому персонажеві простіше придумати вихід із складної ситуації, адже в казці все можливе! До того ж, як відомо, казки добре закінчуються. Казка має широкі можливості для розвитку словесної творчості дитини. Більшість дітей виявляє інтерес до казок, але,як не прикро, сьогоднішні малюки знають їх дуже мало. Тільки разом з батьками дитина зможе полюбити казку. Тому Вам допоможуть ось такі поради:

Придумайте разом з дитиною продовження казки. Казки зазвичай не мають відкритого фіналу, навпаки закінчення доволі чітке й логічне: ріпку витягли, Колобка з'їла Лисиця, Попелюшка і Принц одружилися. Запропонуйте дитині поміркувати, що далі відбудеться в житті персонажів. Варіанти продовження у дитини можуть бути різними.

Запропонуйте дитині змінити кінцівку казки.

Поставте проблемне запитання до казки, та розв’яжіть його разом з дитиною. Ставити й розв'язувати такі питання слід по добре знайомих дітям казках. Важливо добре продумати проблему, яка спонукала б дітей фантазувати, допомагати улюбленим героям шукати вихід зі складної ситуації, придумувати кілька версій і вибирати з них одну. Для цього треба вміти міркувати й вигадувати. Ось наприклад: Принцеса всю ніч лежить на горошині і не може заснути. Потрібно винайти щось таке, що до­поможе Принцесі спокійно заснути, як усі принцеси в світі.

Запропонуйте дитині змінити ситуації у знайомих казках.

Запропонуйте дитині змінити характери персонажів казки.

Складайте казки з персонажами з інших казок.

Складайте казки разом з дитиною.

Бажаю Вам успіхів!

Кiлькiсть переглядiв: 720

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.