Як вкласти дитину спати

Ви вже супертато, оскільки у вас є дитина і ви читаєте цю статтю. Тому що тільки супертатусі не боять­ся відповідальності, коли вирішують народити дитину, і тільки супертатусі не вважають негожим скори­статися порадою з виховання. Це лише татусі першого рівня вважають, що вони «і так усе знають» і взагалі, «навіщо їм потрібні чиїсь поради». Але щоб бути на висоті і знаходити вихід із будь-якої ситуації, якщо ви залишилися наодинці з дитиною, краще скористатися порадами бувалих, тих, хто пройшов шко­лу молодого батька не раз і не два.

Отже, сьогодні ми виконуємо ще одне непросте завдання: вкладаємо дитину спати без примх та істерик, до того ж якнайшвидше.

/Files/images/konsultu_metodist/CHto-delat-esli-rebenok-ne-hochet-spat-dnem.jpg

Спершу залучаємо чоловічу логіку. Щоб розуміти, як швидко вкласти дитину спати, треба з'ясувати, чому дитина може вередувати, не вкладатися спати, довго не засинати?

Причина перша

Дитина перезбуджена перед сном. Можливо, вона дивилась телевізор або грала в комп'ютерні, шумні або рухливі ігри незадовго до сну. Від того, що вдень у дитини були якісь переживання, які вона обмірковує і переживає ввечері.

Причина друга

Проблеми із засинанням можуть виникати через нестабільний режим дня. Наприклад, малюк пізно лягає, а вранці спить занадто довго. Або лягає що­дня в різний час. У будь-якому випадку, якщо в малю­ка немає постійного часу сну, його засинання може бути дуже проблемним.

Причина третя

Дитині бракує спілкування з дорослими, наприклад саме з татом. Тож замість того, щоб лягти спати, малюк просто хоче довше поспілкуватись.

Причина четверта

Страхи. Діти з високою тривожністю можуть погано засинати, тому що їх лякає темрява, дивні звуки, тіні від вікна, самотність і багато чого іншого.

А тепер берімося до роботи.

Постежте за дитиною кілька вечорів і дайте відповіді на запитання:

— Моя дитина грає в рухливі ігри перед сном?

— Моя дитина легко засинає?

— Малюк відразу йде спати, почувши слова: «Час ля­гати спати»?

— Чи боїться дитина темряви?

— Малюк просить залишити світло в дитячій кімнаті?

— Дитина просить посидіти з нею, коли вона заси­натиме?

Що краще робити перед сном:

■ Пограти в СПОКІЙНІ ігри або погуляти на свіжому повітрі.

■ Не грати в комп'ютерні ігри і не дивитися телевізор.

■ Важливо дотримувати режиму дня. Дитина повинна лягати завжди в один і той самий час, не пізніше ніж о 21:30.

■ Корисно читати дитині перед сном спокійні, не страшні казки і історії тихим, СПОКІЙНИМ голо­сом.

Світло в дитячій можна залишити, але це має бути маленький нічник, а не яскравий світильник.

■ Якщо ви сказали дитині, що вже час лягати спа­ти, не можна дозволяти їй «ще півгодини», «ще один мультик». Ви маєте домовитися відразу, що у вас є правила гри, які всі виконують беззаперечно.

■ Хваліть дитину, якщо вона підготувалася до сну швидко і вчасно. За це ви можете заохотити її— прочитати казку, переглянути діафільм.

■Якщо всі ці умови дотримані, а малюк усе одно погано засинає, можете вдатись іще до кількох:

♦ «Сонний ритуал»

Нічого особливого, просто маленька традиція, ваш із дити­ною секрет. Наприклад, завжди, коли її вкладаєте саме ви, ви п'єте разом чай із чимось особливим. Чи дивитеся короткий діафільм. Чи вивчаєте зірки в телескоп.

♦ Сонна ванна

Ви, звичайно ж, знаєте про те, що тепла вода розслабляє. Не даремно лікарі для спокою нервової системи признача­ють водні процедури, зокрема ванни з морською сіллю або з хвойним екстрактом чи іншими добавками, що благотвор­но впливають на нервову систему. Якщо ви хочете, щоб ваша дитина швидко і легко заснула, перед сном (особливо якщо ви помічаєте, що вона занадто збуджена) наберіть ванну комфортної температури. (Комфортну температуру визначає сама дитина.) Хвилин п'ятнадцять-двадцять спокійних ігор у воді допоможуть малюкові заспокоїтись, перейти від ритму пильнування до сну поступово, плавно. Спокійні ігри — це переливання води, пускання корабликів.

♦ Колискові пісеньки

Чомусь батьки вважають, що колискові треба співати тільки найменшим дітлахам. Насправді і дітям старшого віку колискові приносять велику користь. Ритм колискової до­бре впливає на дитину, налаштовує її на сон. Крім того, голос близької людини допомагає розслабитись, заспокоїтись.

♦ Чаклунство

Діти люблять усе дивовижне і незвичайне. Наприклад, театр тіней. Або «зоряне небо». Театр тіней ви можете зробити за допомогою звичайної настільної лампи, показуючи фігурки руками. Тіні на стіні будуть схожі на казкових персонажів, звірів, людей. »

Зірки на стелі можна зробити за допомогою спеціального нічника, що проектує зоряне небо. Абсо­лютно дивовижне пристосування допомагає зробити перехід до сну не нудним і таким, що лякає, а добрим і чарівним.

Кiлькiсть переглядiв: 1083

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.