Як одягати малюка?

Коли проходжу повз мага­зини дитячих товарів, ледве стримуюся від спокуси купити новеньке дитяче вбрання для племінника чи хрещениці. Таке воно все миле й хороше! Від цієї хвороби страждає чи не кожна матуся. Дорослі нерідко забувають про головне: а чи сподобається ця річ малечі? Адже більшість психологів солідарні в тому, що при виборі одягу для дитини слід обов'язково враховувати її думку. Навіщо, —запитаєте, — коли вона ще зовсім маленька?

/Files/images/konsultu_metodist/001ec949f797120c2b1550.jpg

Беручи участь у виборі власного гардероба, дитина відчуває себе по-дорослому важливою, що в майбутньому додасть самостійності та впевненості в собі, а ще сприятиме розвитку відчуття стилю та смаку. Тож фахівці радять змалку привертати увагу малюка до гарних, охайно одягнених людей. Адже через ставлення до одягу ми виховуемо в дітях ще й охайність та відповідальність. Вони мають знати, що у кожної речі повинно бути свое місце, а оскільки вона коштує грошей, ставитися до неї сліл бережливо.

Давайте можливість дитині обирати, що сьогодні одягатиме у садочок. Проте з того, що запропонуете саме ви. Заздалегідь покладіть на поличку кілька скомбінованих комплектів одягу, і нехай сам вирішує, що зараз до душі. Так і капризів уникнете із серії «не хочу, не буду», i в малюка складеться враження, що приймає рішення самостійно.

Спільними зусиллями вбран­ня для чергового «виходу у світ» уже придбане, і ніби всі «при­ємні» несподіванки позаду. Та на вас чекае ще одне випробування — сам процес одягання.

Пам'ятаете, що казав Кар­лсон, тільки-но опинявся у критичній ситуації? «Спокій. тільки спокій!» Правда, мудрі слова? Лише витримка і спокій допоможуть вам навчити маля одягатися самостійно. Тим паче холодної пори року, коли ди­тина стає схожою на капустину, в якої сто одежин.

Найперше, хоч би як було не­просто, заспокойтеся, адже ко­ли поспішаєте і нервуєтеся, ди­тині передається ваш настрій, тож умовити її одягтися стає ще складніше. Не робіть це само­стійно, аби пришвидшити про­цес. Що більше участі братимете у ньому ви, то повільніше малюк буде вчитися.

В арсеналі кожної мами є кілька перевірених хитрощів, що діють безвідмовно. Проте деякі (на жаль, дуже популярні) мають і негатив­ний вплив. Так, не можна казати дитині фрази на кшталт: «Якщо не хочеш одягатися, піду без тебе», закріплюючи їх виходом за двері. По-перше, все одно нікуди не піде­те, і наступного разу малюк викриє ваш обман. По-друге, такі погрози можуть похитнути довіру дитини.

Нерідко мами обіцяють зірку з неба, аби тільки малюк скоріше одягнувся. Скажімо, що зараз вони підуть у магазин і куплять цукерку (хоча нічого купувати не збираються) або поїдуть кататися на каруселях (насправді ж знову гратимуться на дитячому майдан­чику). Не можна обіцяти того, чого не виконаєте. Хоча б тому, що на­ступного разу це не діятиме.

«Не хочеш одягатися? Тоді ми твою кофтинку віддамо Маші!» — погрожують батьки. І цього теж робити не варто, адже маленькі дітки серйозно і з ревністю став­ляться до своїх речей.

Тож варто дослухатися до муд­рого мультикового героя, котрий радив завжди бути спокійним. Ваш малюк робить перші успіхи? Радійте цьому і не забувайте хва­лити за кожен вдалий крок. Дар­ма, що одягнув різні шкарпетки чи сорочечку навиворіт! Все одно він — молодець!

Кiлькiсть переглядiв: 242

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.