Повернутися до звичайного режиму

Як навчити дитину пришивати ґудзики

Виховуючи своїх дітей, ми дуже часто думаємо про найближче майбутнє, а ось далеке майбутнє доки ще уявляється нам дуже туманним. «До чого тут ґудзики? – запитаєте ви. А от до чого. Завдання дорослого – виховати малюка таким, щоб він через якийсь час зміг стати самостійним. Не озирався на мати і батька, не був безпорадним і невпевненим, а міг приймати дорослі, самостійні рішення, загалом, вижити безсторонньої допомоги. І для цього нам треба сформувати в ньому багато вмінь, серед яких пришивання ґудзика здається чимось абсолютно незначним. Але насправді саме вміючи робити безліч дрібних справ, дитина якраз і почувається сильною, сміливою і впевненою у своїх силах. А ще заняття шитвом відмінно розвиває дрібну моторику малюка. Спробуйте тримати голку кінчиками пальців, потренуйтеся просунути тонесеньку ниточку в маленьке вушко. Непросто? Завдання ускладнюється ще й тим, що треба проколювати голкою тканину, те ще й не будь-де, а у певному місці. І стежити, щоб нитка не вислизнула з голки.

У якому віці можна починати учити?

Мабуть, років у п'ять. Саме в цьому віці малюк вже може утримати голку у своїх неслухняних пальчиках і просунути нитку у вушко голки. Мами часто переживають, що дитина може вколотися голкою. Тому, перш ніж почати навчання, слід ознайомити малюка з правила­ми безпеки під час шиття.

1. Усі голки гострі, тому поводитися з ними треба дуже обережно.

2. Закінчивши роботу, не забудь покласти голку на місце — увіткнути її в спеціальну подушечку для голок.

3. Якщо ти передаєш комусь ножиці, віддавай їх тупим кінцем уперед (кільцями вперед).

4. Під час шиття треба бути дуже уважним, щоб не вколотися.

Що знадобиться, щоб пришити ґудзик?

■ Нитки;

■ клапоть тканини;

■ ґудзик (з дірочками або на ніжці);

■ ножиці;

■ зубочистка або сірник.

Як пришити ґудзик?

Візьміть нитку і відріжте шматочок завдовж­ки приблизно 30 см. Краще ви­брати нитку якогось контрастного ко­льору, щоб її добре було видно на тканині. Наприклад, чорну нитку для білої тканини і навпаки. Вибирайте нитки міцні, щоб вони не рвали­ся. Що ж до товщини нитки, то вибирайте не надто тон­кі, бо вони плутатимуться, але й не дуже товсті, бо ними важко шити.

Нехай дитина сама переріже нитку ножицями. А тепер не­хай просовуватиме нитку у вушко голки. До речі, вибирайте голку з широким вушком, щоб дитині спочатку було легше. Перша трудність, яка чекає на малюка, — це зав'язування вузлика. Покажіть йому, як це робити, і тренуйтеся до тих пір поки не вийде маленький акуратний вузлик, який не проско­чить крізь волокна тканини. Тепер покажіть дитині, як проколоти голкою тканину і за­тягти нитку. Важливо притримувати нитку, щоб вона не ви­слизнула з вушка голки. Вузлик має опинитися під ґудзиком який ви потім пришиєте, так, щоб його не було видно. Поясніть малюкові, що зі зворотного боку має бути видне тільки один стібок (або два, якщо в ґудзичку чотири дірочки), тому не можна встромляти голку в тканину абияк. Треба обов'язково намагатися потрапляти в одне і те ж місце. Відкрийте дитині маленький секрет. Щоб ґудзичок з ді­рочками добре тримався на одязі, треба не пришивати його щільно до тканини, а зробити невелику ніжку з ниток.

Для цього щоразу, роблячи черговий стібок, треба не за­тягувати нитку занадто сильно. Це треба, щоб зручно було застібати ґудзики. Полегшити процес може зубочистка або сірник. Зубочистку підкладіть під ґудзик і починайте приши­вати. Вийде невеликий проміжок для ніжки. Потім витягніть зубочистку з-під ґудзика і зробіть 5-8 обертів нитки навколо ґудзика. Тобто обмотайте під ґудзичком нитку, якою вона пришита до тканини.

Затягуємо нитку на зворотний бік і захоплюємо там декілька ниток, і навіть тканину. Робимо петлю. Гарненько її затягуємо. І обрізуємо надлишок нитки ножицями. Щоб бути впевнени­ми, що ґудзичок пришитий міцно, можна повторити цю опера­цію ще раз.

І ще один секрет. Щоб ваше шитво не розпустилося, на останньому етапі, зробивши петлю, введіть нитку під ґудзик і вже там її обріжте. Ця додаткова операція допоможе вам виконати роботу максимально акуратно і практично.

Зробити це простіше, ніж пришити ґудзик з дірочками. Закрі­піть нитку в такий же спосіб. Потім трьома-чотирма стібками за­кріпіть ґудзик на тканині. Для такого ґудзика на ніжці не треба робити ніжку з нитки. Покажіть малюкові, як треба акуратно вво­дити голку в одні і ті самі місця на тканині, щоб на одязі не вия­вилося надто багато стібків.

Краще навчайте покроково. Один крок показали— дайте дитині можливість повторити його, потренуватися. Деякі операції треба ви­конувати по кілька разів. А потім пришити якусь кількість різноманіт­них ґудзиків, щоб навичка закріпилася.

А ще можна пограти. Ґудзики з чотирма дірочками можна приши­вати різними способами, у результаті на ґудзиках з'явиться цікавий малюнок.

/Files/images/konsultu_metodist/гудзики.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1895

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.