Як нагодувати дитину

Уявіть ситуацію: дружина пішла по магазинах. Чи поїхала у відрядження. Чи вирішила відвідати салон краси. А вас попросила посидіти з дитиною. І ви, як справжнісінький супертатусь, звісно, не можете осоромитись. Усе має відбутись чудово, бо немає такої проблеми, яку ви не могли б розв'язати. Адже ви можете все. Ви досвідчений татусь, і для вас не проблема провести пів дня зі своїм малюком. І навіть із двома! Коли мама по­вернеться, діти будуть живі, здорові, задоволені і... нагодовані. А якщо ваша дитина погано їсть? Якщо ви навіть не уявляєте, як зробити так, щоб малюк з’їв перше, друге і третє, і панічно боїтеся його вередувань і примх? Тоді ознайомтесь із короткою інструкцією, яка допоможе вам бути стовідсотковим супербатьком.

/Files/images/konsultu_metodist/papa1.jpg

Ваша зброя – це:

блискавичність

Не слід довго готуватися до обіду чи сніданку. Не треба п'ятдесят разів повторювати дитині: «Ну, зараз тато знайде суп у холодильнику, розігріє його і дасть тобі поїсти». Швидко розігрівайте їжу, став­те її на стіл і кличте дитину.

якісна підготовка

Обід із дитиною — це як ви­саджування десанту на ворожій території. Усе має відбуватись швидко, але дуже якісно і зазда­легідь продумано. Від момен­ту оголошення обіду до початку обіду повинно минути тридцять секунд максимум. Завдання — не дати дитині можливості вереду­вати. Тому ставте тарілки на стіл, накладайте їжу в тарілки і бийте в гонг, який скликає дітей на обід.

залучіть своє, чоловіче, мислення

Мама завжди дає спочатку перше, а потім друге? Спробуйте зробити навпаки. Можете дістати дивовиж­ний результат. Дозвольте дитині до­дати трохи перцю в їжу. Зробіть кет­чуп швидкого приготування з двох помідорів. Наріжте хліб не скибоч­ками, а соломкою, приправте його сіллю і зеленню, підсушіть на сково­рідці — дістанете пресмачні сухарі. Подайте суп не в тарілці, а в чашці. Надіньте м'ясо на шпагу, щоб вий­шов шашличок. Вкладіть котлету в круглу булку, додайте сир і зелень, щоб вийшов класичний гамбургер. Ідея зрозуміла? Дітей пригнічують нудні тарілки із супом, акуратна кот­летка з гарніром, корисні парені чи варені овочі. Ну згадайте варений лук із супу або дієтичну котлетку! Дитячій їжі бракує незвичності. І саме залучивши чоловічу фантазію, обід для дитини можна перетвори­ти на захопливу пригоду.

упевненість у собі

Подумки підготуйтеся до того, що зараз відбуватиметься. Зберіть­ся. Скажіть собі: у мене все вийде, я нагодую свою дитину без проблем. Не показуйте малюкові, що ви сум­ніваєтеся у своїх силах. Не дайте йому зрозуміти, що ви знітилися, не знаєте, чим нагодувати, не розу­мієте, на якій полиці холодильника знайти котлети чи борщ.

ламайте стереотипи

Чому дитина може влаштувати істе­рику за обідом? Просто вона так зви­кла. Наприклад, мама подала обід. Малюкові щось не сподобалось у та­рілці. І якщо трохи повередувати, то замість нелюбимого супу цілком мож­на дістати якийсь ласий шматочок. Наше чоловіче завдання — полама­ти стереотип, що склався. Мама — це мама. А у вас свої правила гри. На­приклад, на з'їдання кожної страви відводиться по п'ять хвилин. А далі — доїв не доїв, а тарілка опиняється в мийці. Мама буде невдоволена? Ви можете переконати її. Принцип здо­рового харчування дитини — це орі­єнтуватися на те, скільки вона хоче з'їсти. І якщо ви будете переконливі, то цей прийом стане вашим помічни­ком у справі годування.

добирайте правильні слова

«Ну з’їж іще шматочок», «Не їстимеш до­бре — ніколи не виростеш», «Якщо ти за­раз же не доїси кашу, поставлю в куток», «А ну їж, мучителю», — усі ці слова і багато інших подібних узагалі не личать вам. Ла­конічність, чіткість і слова тільки у спра­ві — ось що вам потрібне. Отже, альтерна­тивою критичним словам і погрозам є похвала невеликими порціями. Чудово!

- Те, що треба!

- Я в тебе вірю!

- Я знав, що ти вмієш швидко їсти.

- Справжній чоловік! (якщо у вас хлопчик)

годуйте тим, що дитина любить

Якщо вам здається, що ця пора­да не цілком доречна, не поспішай­те відкидати її. Не йдеться про те, щоб годувати дитину шоколадом, пі­цою і морозивом. Але сенс полягає в тому, щоб зрозуміти, яку їжу малюк любить. Наприклад, він обожнює курку, але не хоче їсти яловичину. Чи любить рис, але відмовляється від гречаної каші. До таких переваг дитини слід прислухатись. І попро­сити маму того дня, коли ви «чергу­єте», готувати саме таку їжу. Важли­во і те, у якому вигляді подавати їжу. Наприклад, малюк не любить їжу з грудочками або пінку в каші. Такі нюанси не мають дратувати. Адже ви й самі ніколи не їсте того, що не любите. Блендер вам у допомогу!

придумуйте

Психологи говорять про те, що під час їжі не треба розважати дитину, вмикати їй мультики, розповідати казки. Проте внести різноманітність у процес вживання їжі цілком до­зволено. Ось так один із татусів ви­рішив поліпшити апетит своїх дітей. Даючи їм із собою до школи бутер­броди, на кожному пакетику батько малював забавну картинку.

Використовуйте оригінальні ідеї подання страви.

Спробуйте застосовувати ці реко­мендації, і обід перетвориться для дитини на приємний процес.

Кiлькiсть переглядiв: 880

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.