Виховання дівчинки: чи потрібна нам принцеса?

/Files/images/konsultu_metodist/принцеса.jpg

Щоб виховати в дівчинці жіночність, спробуйте звернути увагу на таке:

♦ Чи купуєте ви дівчинці саме жіночний одяг?

♦ Якщо ви мама, то чи може дочка бачити прояви жіночності у вашій поведінці, характері?

♦ Якщо ви тато, то чи досить часто ви говорите дочці компліменти, захоплюєтеся її зовнішністю, душевними яко­стями?

♦ Чи підтримуєте ви, чи схвалюєте жіночну поведінку своєї дитини? Чи, навпаки, критикуєте дочку за це?

♦ Чи вибираєте ви для дочки більш дівчачі види спорту, гуртки, чи, навпаки, вважаєте, що між хлопчи­ками і дівчатками великої різниці в цьому бути не по­винно?

♦ Які книги ви читаєте своїй дочці? Чи віддаєте перевагу книгам, у яких розповідається саме про жіночних дівчаток?

Естетичне виховання

Дайте своїй дочці можливість слухати красиву музи­ку — це допоможе вам у вихованні жіночності. Можна слухати класику, а можна звернутися до сучасних ком­позиторів. Частіше відвідуйте разом театр, ходіть на концерти замість перегляду фільмів у кінотеатрі. І не забувайте про те, щоб дівчинка йшла до театру одягне­ною по-святковому. Це допомагає відчути урочистість атмосфери і почуватись красунею.

Спорт і хобі

Вибирайте такі види спорту, які сприятимуть розвитку жіночності, а не мужності. Фігурне катання або художня гімнастика, танці або хореографія замість футболу, боксу або боротьби. Уважно ставтесь і до вибору дитячих захо­плень. Дівчаткам корисно засвоїти ази кулінарії або доме господарства, шити лялькам одяг, учитися прати, приби­рати. І не треба побоюватись, як це роблять деякі батьку що їхня дівчинка все життя тільки митиме і пратиме. На­справді, прищеплюючи дочці навички хатньої роботи, ви допомагаєте дівчинці усвідомлювати свою соціальну роль — роль дбайливої, умілої, доброї мами і дружини

Спілкування

Тепер поговоримо про те, як правильно створював коло спілкування для дівчинки. Немає жодної потреби шукати школу з роздільним навчанням. Але, виховуючи дівчинку, ви маєте пам'ятати про те, що дітям властиво копіювати поведінку однолітків. І якщо у вашої дочки є братик і вони багато спілкуються між собою, то дівчинка неодмінно копіюватиме хлопчачу поведінку. То що ж робити? Обмежувати їх спілкування? — Ні, у дівчинки завжди має бути таке середовище, у якому вона могла б проявляти свою жіночність. Влаштовуйте дівочі посиденьки, запрошуйте подружок у гості, разом відвідуйте всілякі майстер-класи і ходіть на прогу­лянки. Це необхідно для того, щоб дівчатка могли виробля­ти свій, відмінний від хлопчиків стиль поведінки.

Книги і фільми

Від того, що читає і дивиться ваша дитина, залежить те, якою вона виросте. Тому не треба недооцінювати те, що ви пропонуєте дочці для читання і перегляду. Передусім звер­ніть увагу на книги і фільми, у яких показаний розвиток, до­рослішання дівчаток, їхні стосунки з протилежною статтю.

Ось невеликий список книг, які можна читати маленьким дівчаткам:

• Наріне Абгарян «Манюня»;

• Ліна Жутауте –«Тося, Бос я і Гном Чистьоха»;

• Юрій Коваль «Полинові казки»;

• Роксана Гальє Подаруй мені місяць»;

• Лідія Чарська «Тасине горе»;

• Френсіс Бернетт «Маленька принцеса»;

• Астрід Ліндгрен «Еміль і маленька їда»;

• Софія Могилевська «Про Машу і горошину»;

• Ірина Пивоварова «Одного разу Таня з Манечкою».

Окрім цих книг ви можете згадати ті, які ви самі читали в дитинстві і головні герої яких — дівчата.

Існує також чимало фільмів і мультфільмів, у яких теж розповідається про дівчаток:

• «Новорічні пригоди Маші і Віті»;

• «Попелюшка»;

• «Гостя з Майбутнього»;

• «Аліса в Країні чудес»;

• «Хроніки Нарнії»;

• «Міст до Террабітії».

Найголовніше у вихованні жіночної дівчинки:

- батьківський приклад

А саме – те, як тато ставиться до мами, як поводиться мама і як батьки взаємодіють одне з одним, які стосунки панують між ними.

- розумний баланс

«А як же кар’єра? – запитають деякі батьки. Мало хто з них захоче сьогодні, щоб їхня дочка була просто домогосподаркою і просто жіночною. Але ж насправді важливе не те, ким буде дівчинка, коли виросте. Вона може бути мамою і дружиною або може робити кар'єру. Чи поєднувати і те й інше. Важливе те, чи щасли­вою, самодостатньою вона почуватиметься. І для цього, звісно, не треба водити дівчинку в секцію боротьби або учити давати здачі.

Цього можна досягти правильним ставленням до дочки, умінням підтримувати її у важкі моменти, хвалити за досяг­нення і не критикувати за невдачі.

Якщо ви весь час бурчите і гніваєтеся, нарікаєте на те, що все навкруги йде якось не так, ваша дочка матиме те саме світовідчуття. Тому варто подумати про те, як змінити своє ставлення до світу і людей.

Ця важлива якість допомагає не лише робити кар'єру, але і бути цілеспрямованою людиною. Що, до речі, важливо і для дівчаток, і для хлопчиків.

Тому що без соціуму людина не почувається щасливою і затребуваною.

Отже, чи треба нам виховувати з дівчинки принцесу? Ніж­ну, ласкаву, добру, милу, чуйну? Звичайно, треба. Але ми не забуваймо і про те, що кожній людині, незалежно від її статі, важливо почуватись щасливою і самодостатньою, поважати себе і бути в ладу з оточенням.

Кiлькiсть переглядiв: 1211

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.