Найпоширеніші помилки, які можна допустити, не знаючи правил етикету

/Files/images/konsultu_metodist/115971151_4171694_pravila_etiketa.jpg

1. Ніколи не приходьте в гості без дзвінка.

Якщо Вас провідали без попередження, можете дозволити собі бути в халаті і бігуді. Одна британська леді говорила, що при появі непроханих гостей вона завжди надягає туфлі, капелюшок і бере парасольку. Якщо людина їй приємна, вона вигукне: «Ах, як вдало, я щойно прийшла!». Якщо неприємна: «Ах, яка прикрість, я повинна йти».

2. Парасолька ніколи не сушиться в розкритому стані - ні в офісі, ні в гостях.

Її потрібно скласти і поставити в спеціальну підставку або повісити.

3. Сумку не можна ставити на коліна або на свій стілець.

Маленьку ошатну сумочку-клатч можна покласти на стіл, об'ємну сумку повісити на спинку стільця або поставити на підлогу, якщо немає спеціального стільчика (такі часто подають у ресторанах) . Портфель ставлять на підлогу.

4. Целофанові пакети допустимі тільки після повернення з супермаркету, також як і паперові фірмові пакети з бутиків.

Носити їх потім з собою в якості сумки - жлобство.

5. Чоловік ніколи не носить жіночу сумку.

І жіноче пальто він бере тільки для того, щоб донести до роздягальні.

6. Домашній одяг - це штани і светр, зручний, але має пристойний вигляд.

Халат, піжама призначені, щоб вранці дійти до ванної, а ввечері - з ванної в спальню.

7. З того моменту, як дитина поселяється в окрему кімнату, привчіться стукати, заходячи до неї.

Тоді і вона буде чинити так само, перш ніж увійти у Вашу спальню.

8. Жінка може не знімати в приміщенні капелюх і рукавички, але не шапку і рукавиці.

9. Загальна кількість прикрас з міжнародного протоколу не повинно перевищувати 13 предметів, причому, сюди включаються ювелірні гудзики.

Поверх рукавичок не вдягають кільце, але браслет дозволений. Чим темніше на вулиці, тим дорожчі прикраси. Діаманти раніше вважалися прикрасою для вечорів і заміжніх дам, проте останнім часом стало дозволено носити діаманти і вдень. На молодій дівчині сережки-гвоздики з діамантом близько 0,25 карат цілком доречні.

10. Правила оплати замовлення в ресторані: якщо Ви вимовляєте фразу: «Я Вас запрошую» , - це означає, Ви платите.

Якщо жінка запрошує ділового партнера в ресторан, платить вона. Інше формулювання: «А давайте сходимо в ресторан» , - в цьому випадку кожен платить за себе, і тільки якщо чоловік сам пропонує заплатити за жінку, вона може погодитися.

11. Чоловік завжди першим входить в ліфт, але виходить першим той, хто ближче до дверей.

12. В автомобілі найбільш престижним вважається місце позаду водія, його займає жінка, чоловік сідає поруч з нею, і коли він виходить з машини, то притримує дверцята і подає дамі руку.

Якщо чоловік сидить за кермом, жінці теж переважно зайняти місце за його спиною. Однак, де б жінка не сиділа, чоловік повинен відкрити перед нею дверцята і допомогти вийти. У діловому етикеті останнім часом чоловіки все частіше порушують цю норму, користуючись девізом феміністок: «У бізнесі немає жінок і чоловіків» .

13. Говорити привселюдно про те, що ви сидите на дієті - поганий тон.

Тим більше не можна під цим приводом відмовлятися від страв, запропонованих гостинною господинею. Обов'язково похваліть її кулінарні таланти, при цьому Ви можете нічого не їсти. Також слід чинити з алкоголем . Чому Вам не можна пити - це ваші проблеми. Попросіть білого сухого вина і злегка пригубити.

14. Теми табу для світської бесіди: політика, релігія, здоров'я, гроші.

Недоречне запитання: «Боже, яка сукня! Скільки Ви заплатили?». Як реагувати? Люб’язно посміхніться: «Це подарунок!» Переведіть розмову на іншу тему. Якщо співрозмовник наполягає, м'яко скажіть: «Я не хотіла б про це говорити».

15. До кожної людини, яка досягла 12 років, слід звертатися на «Ви».

Огидно чути, як наша «еліта» говорить «ти» офіціантам, або шоферам. Навіть до тих людей, з ким ви добре знайомі, в офісі краще звертатися на «Ви», на «ти» - тільки наодинці. Виняток - якщо ви однолітки або близькі друзі. Як реагувати, якщо співрозмовник вперто «тикає» Вам? Спочатку перепитайте: «Вибачте, Ви до мене звертаєтеся?» Якщо не допомогло, озираєтеся неодмінно: «Вибачте, Ви мене маєте на увазі?» Наступний етап - нейтральне потиск плечима: «Вибачте, але ми не переходили на «ти».

16. Обговорювати відсутніх, тобто, просто пліткувати, неприпустимо.

Недозволено говорити погано про близьких, зокрема обговорювати чоловіків, як це у нас прийнято . Якщо чоловік поганий - чому ти з ним не розведешся? І точно також недозволено з презирством, з гримасою говорити про рідну країну. «У цій країні все жлоби...» - в такому випадку Ви теж відноситеся до цього розряду людей.

Кiлькiсть переглядiв: 418

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.