Коли дитина захворіла

Холоди прийшли рано і, як завжди, несподівано. Низькі температури надворі та в приміщенні не дали часу на адаптацію малюків до них. В результаті діти почали хворіти. І цей час стає справжнім випробуванням для батьків, тому що діти від природи активні й непосидючі. Вони постійно не тільки рухаються, але й перебувають під враженням. Якщо доводиться лежати в ліжку й дотримувати режиму, то матусі й татусеві дістається чимало примх і невдоволень. Крім того, дитина, у якої поганий настрій, яка постійно скаржиться й ниє, навряд чи швидко одужуватиме. Отже, завдання дорослих — розважити малюка, якщо він змушений дотримувати постільного режиму, поліпшити його настрій, вселити позитив і запевнити у швидкому одужанні, зробити так, щоб малюк так погано не почувався. А ще — провести час разом з дитиною, адже батьки настільки заклопотані, що мають мало можливостей спілкуватися іншим часом.

Що найголовніше для дитини під час хвороби? Поменше розмірковувати про неї і щоб час минав швидше. І неважливо, удома перебуває малюк чи в лікарні. Є діти, які самі невтомно придумують гри, але все-таки більшою потрібна допомога дорослого. Тож, шановні мами й татусі, вмикайте свій творчий моторчик — і гайда! Ваше завдання — прискорити одужання!

Гра в «Кораблики»

Ігри можуть допомагати в лікуванні. Наприклад, за різноманітних дихальних захворювань дуже корисні спеціальні вправи із затриманням дихання або довгими ви¬дихами. Однак просто виконувати вправи дуже нудно. Знач¬но цікавіше використовувати їх у грі. Візьміть тазик з водою, разом з дитиною виготовте із паперу пари корабликів. До кожного кораблика прикріпіть прапорець певного . кольору, щоб кораблики можна було відрізнити один від одного. Гра полягає в тому, щоб за допомогою подиху кораблик дістався від одного берега до протилежного. Заздалегідь можете підготувати кольорові оцінки, щоб було зрозуміло, куди повинен приплисти кораблик. Якщо ви вважаєте, що це дуже легке завдання, то ви помиляєтеся. Кораблики мо¬жуть стикатися, плисти не туди, куди потрібно. Ця вправа відмінно тренує видих.

Гра «Кумедні чоловічки»

Набридло гратися з корабликами, а дихальні вправи все одно потрібно робити? Беремо звичайні повітряні кульки. Фантазуючи, будемо робити смішні обличчя. Що нам знадобиться? Повітряні кульки різної форми, маркер, яким можна малювати на кульках. Можете використовувати наклейки у вигляді очей або взяти кольоровий па¬пір, що клеїться, і самостійно вирізати очі, ротики, квіточки тощо. Для того щоб виготовити з кульки сміш¬ного чоловічка, його потрібно надути. Ця вправа для видиху. Ви можете домовитися, що зараз надуватимете кульки короткими «подихами», потім довшими й, нарешті, найдовшими.

Ігри в «Слова», «Міста» і просто загадки

Ігри, які не потребують жодних спеціальних матеріалів, активності й зусиль, але водночас надовго захоплюють дітей. Із дітьми старшого віку можна пограти в «Міста», малюкам більше стануть у пригоді «Слова». Крім з користю проведеного часу, за допомо¬гою цієї гри ви зможете розширити кругозір дитини, потренувати її фонематичний слух. Правила цих ігор прості: потрібно назва¬ти наступне слово на ту літеру, на яку закінчилося попереднє. Можете підготувати загадки з інтернету й загадувати їх одне одному по черзі. А можете самостійно придумувати загадки, щоб було ще веселіше.

Гра «Бурхливі гейзери»

Награлися кульками, та й кораблики вже набридли? У нас є ще ідеї, що будуть не менш цікавими для малюка. Візьміть будь-які склянки, наливайте в них воду. Ще вам знадобляться трубочки для кок¬тейлю. Якщо дути в трубочки, то незабаром бульбашки утворять у стаканчиках справжні водяні гейзери. Така гра також тренує видих.

Гра «Велосипед»

Щоб тренувати ноги під час лежання (а іноді воно буває, на жаль, досить тривалим), улаштуйте таку гру. Покажіть дитині кілька рухів ногами в положенні лежачи: «велосипед» (потрібно крутити уявлювані педалі), «ножиці» (слід рухати ногами, начебто ножицями), «драбинка» (рухати ногами по черзі, начебто йдеш по сходах). Чергуйте вправи, швидко змінюючи команди. Так ви потренуєте не тільки м'язи дитини, але й увагу.

«Чаювання», «Гараж», «Салон краси», «Паперові ляльки» і «Солдатики»

Звісно, дитина може й сама погратися з іграшками. Але знач¬но цікавіше, якщо ви разом придумаєте сюжет гри й пограєте вдвох. Наприклад, улаштуйте лялькове чаювання, якщо у вас дочка. На ліжку розміститься столик зі стільчиками, а вже придумати, хто з ляльок до кого завітав на гостину і чому — надайте можливість дитині. Із хлопчиками цілком можна організувати справжній гараж, куди заїжджатимуть автомобілі, або влаштувати повномасштабний бій між арміями солдатиків, використовуючи постіль як повноцінний рельєф місцевості.

Дівчатка дуже люблять гратися паперовими ляльками. Намалюйте паперову лялечку на картоні, а потім улаш¬туйте фабрику з виготовлення паперової одежі. Стануть у пригоді модні журнали, звідки можна запозичити ідеї фасонів.

Щоб дочці було зручно, запропонуйте їй малювати на твердій підставці.

Гра «Ляльковий театр під ковдрою»

Насправді ми просто використовуємо ковдру, щоб зробити з неї ширму для нашого лялькового театру. Ще нам стануть у пригоді будь-які іграшки, що зможуть виконувати роль акторів театру. Можете розіграти казки, що подобаються дитині. Головне, щоб вони були простими й ви могли грати діалоги з малюком.

Кiлькiсть переглядiв: 321

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.