Ігри спекотного дня

Вода і пісок магічно впливають на дітей. Саме спекотного дня найкраще піти з дитиною на пляж, прихопивши пластмасове відро, іграшки, підстил­ку і холодну воду. Проте можна не лише плескатися у воді і грати в піску. У цій стат­ті ви знайдете поради щодо того, як розважити найменших і що можна запропону­вати старшим дітям, які люблять гратись у воді. Ви побачите — довгий спекотливий день мине несподівано швидко, коли поруч є вода, а діти веселяться і розважаються.

Піщана черепаха

Якщо ваша дитина коли-небудь бачила черепаху — живу чи на картинці, — їй сподобається ідея зробити її з піску.

Спочатку пройдіть разом по пляжу і зберіть черепашки. Потім запропонуйте дитині виліпити велику черепаху з піску.

Зробити це дуже просто. Великий овальний па­горб — тулуб, маленький горбок угорі — голова, опуклості з боків — ноги. Зліпивши тулуб черепа­хи, дитина може викласти його черепашками, які ви зібрали, і тоді в черепахи з'явиться панцир.

Заритий скарб

Позначте невеликий майдан­чик, на якому відбуватиметься гра. Один з вас ховає добре поміт­ну мушлю або інший невеликий предмет, заривши їх неглибоко в пі­сок і розрівнявши це місце. (Ніхто не повинен підглядати.) Потім він повільно відлічує час, поки інший гравець або гравці протикають пісок паличкою, намагаючись зна­йти захований предмет. Діти мо­жуть мінятися ролями, або нехай дорослий зариє декілька пред­метів, а діти відшукують їх.

Схопи монету

Якщо ваша дитина вміє плавати, вона охоче пірнатиме за різними предмета­ми. Мідні монети зазвичай добре вид­но на дні басейну. А малюки із задово­ленням ходитимуть по воді в маленько­му дачному басейні і збиратимуть з дна різні предмети.

М’ячик у канаві

Біля краю води, де пісок рівний і вологий, вирийте не­велику канавку, заздалегідь поклавши паралельно дві палиці на відстані тридцяти сантиметрів одну від одної. Сядьте біля протилежних кінців канавки і катайте по ній м'ячик одне одному. Спробуйте зробити канавку дов­шою, щоб перевірити, наскільки далеко ви зможете доко­тити м'яч. Змінюйте її конфігурацію так, щоб м'яч міг коти­тися швидше або долати перешкоди на своєму шляху.

Малювання крейдою

Готуючись до літнього сезону, не забудьте придбати крейду. Нехай ваша ди­тина разом із друзями малює крейдою на асфальтових доріжках у дворі. Дайте їм відро з водою, щоб вони могли змивати старі малюнки і робити нові. Якщо у дворі грають декілька малюків, розділіть місце для малюнків на великі ква­драти, щоб у кожного «художника» було своє «асфальтове» полотно. Якщо ди­тина запитає: «Що мені намалювати?» — порадьте їй зобразити велетня яко­мога більшого зросту, сад, дерева, хмари і небо або надшвидкісну трасу, по якій мчаться легкові машини, вантажівки і навіть потяги.

Поясніть малюкам, як грати в «класики», або навчіть яких-небудь інших ігор на свіжому повітрі, відомих вам з дитинства.

Золотошукач

Усі ми любимо знаходити скар­би. Ви теж можете порадувати сво­го малюка пошуками якщо не золота, то принаймні міді. Для цього візьміть із собою на пляж сито або дрібну сітку і жменю монет.

Поки дитина грає де-небудь поблизу, розкидайте монети у визначеному місці і присипте їх піском.

Коли все буде готово, дайте малюкові сито, і нехай він «добуває золото».

Більярд на піску

Викопайте в піску шість ямок так, щоб вони утворили трикутник. Станьте так щоб перед вами була його основа з трьох лунок. Відій­діть на декілька кроків убік і кинь­те м'яч так, щоб він покотився у бік лунок. Ви виграєте три очки, якщо м'яч влучив у вершину трикутника; два очки — якщо він влучив у се­редні лунки і одне очко — за влу­чення в одну з трьох лунок в основі трикутника.

Гра зі шлангом

Візьміть водопровідний шланг і відкрийте воду так, щоб вона тек­ла рівним струменем. Запропонуй­те дитині зробити декілька хоробрих вчинків. Нехай вона перестрибне че­рез струмінь, висоту якого ви весь час збільшуєте. Потім нехай швидко пробіжить під струменем води. По­обертайте шлангом, щоб дитина змог­ла перестрибнути через водяне кіль­це. Потрясіть шлангом і подивіться, чи зможе малюк ухилитися від бризків. Коли дитина втомиться і вимокне, простеліть сухі рушники, і нехай вона гріється на сонечку.

Розфарбуй себе

Дістаньте садовий шланг, аква­рельні фарби, пензлики, і нехай ди­тина малює. Дозвольте їй розфар­бувати себе так, як їй заманеться. Потім нехай змиє фарбу і почне все спочатку.

Дивлячись у небо

Якщо на вулиці така спека, що важ­ко рухатися, краще не робити цього. Розташуйтеся де-небудь у затінку і, ле­жачи поруч одне з одним, дивіться на небо, обговорюючи те, що бачите.

Картини на піску

Розрівняйте і зволожте пісочну поверхню, і нехай дитина намалює на ній що-небудь паличкою або лозинкою. Виправляти помилки «ху­дожникові» дозволяєть­ся тільки впродовж однієї хвилини. Можна вчитися писати букви і цифри.

Мокрі відбитки

Робіть відбитки рук і ніг на мо­крому піску. Сліди зникають до­сить швидко, і тому дитина може захопитись цією справою надов­го. Ваш маленький пустун може залишати сліди у взутті різного розміру, засунувши ногу у відер­це або натягнувши ласти.

Пісочний замок

Допоможіть дитині побудувати з піску кра­сивий замок. Підкажіть їй, які предмети треба знайти, щоб зміцнити цю складну конструкцію: наприклад, черепашки, камінчики, лозин­ки, палички від морозива і пляшкові пробки. (Перш ніж піти, не забудьте викинути усе це в урну або у сміттєвий бак.)

Якщо спочатку зробити фундамент — пісоч­ну паску за допомогою відра, то потім на ньому можна споруджувати різноманітні надбудови за допомогою пластмасових чашок або коробочок від маргарину. Візьміть із собою на пляж багато різних предметів, відповідних для цієї мети.

Якщо скласти усі ці предмети в сітку, то перш ніж піти, їх можна обполоснути, зануривши у воду разом із сіткою.

Кинь черепашку

Вирийте в піску ямку і влаштуйте змагання з метання черепашок. Накресліть лінію, за якою мають стояти гравці, і по черзі кидайте черепашки, намагаючись влучити в лунку. Кожен кидає по п'ять черепашок. Коли дитина опанує гру, поступово зміщуйте лінію далі від ямки.

Інший варіант гри: встроміть у пісок палицю; нехай кожен гравець напише крейдою ініціали на своїй черепашці. Потім усі по черзі кидають черепашки з-за межі, намагаючись влучити якомога ближче до палиці.

Кiлькiсть переглядiв: 461

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.