Діти – це завжди дорого?

Економія — од­на з найактуаль­ніших нині тем. Проте коли у ро­дині є діти, еко­номити вкрай важко, адже їм віддаємо все найкраще.Однак найкраще — не значить найдо­рожче. Запитай­мо себе: чи й справді потріб­ні дітям надто дорогі іграшки, одяг, «заморсь­кі» фрукти, коли можна обійтися без них так, аби малюк не почу­вався обділеним?

/Files/images/konsultu_metodist/детки.jpg

Поширена думка, що період очікування ди­тини та перші місяці життя обходяться дуже до­рого. Візок, ліжечко, памперси, одяг.. Але не панікуйте. Якось знайома категорично заявила: «У моєї дитини ма­ють бути тільки нові візок та ліжечко!» Дивна, як на мене, позиція. Адже знадобляться ці речі недовго. Візок та лі­жечко нерідко запишаються у спадок від дітей знайомих або їх можна недорого при­дбати за оголошенням.

Те саме стосується одягу. Тим паче діти дуже швид­ко виростають з нього. Крім того, придбати його можна і. в секонд-хенді, хоча дех­то ставиться до таких речей упереджено, мовляв, на них залишається негативна енер­гетика. Проте, як на мене, даремно. Чому ж нормаль­ним у нашому суспільстві вважається купувати житло або автомобілі на вторинно­му ринку, які теж можуть не­сти її? Важко усвідомити, що цей одяг уже хтось носив? Але щодня, вийшовши з дому, ми користуємось безліччю ре­чей, якими до нас уже хтось користувався: беремося за поручні у транспорті, тисне­мо на кнопки ліфта, тримаємо гроші (це, до речі; найбрудніша річ). Тож геть стереотипи!

От на чому точно не вар­то економити — це на поло­говому будинку та високо­кваліфікованих фахівцях. Я б не радила покладатись на те, що вам пощастить.

Щодо памперсів, то сучасні мами, вибачте, дуже розсла­билися. Комфорт — це те, що дає змогу насолоджуватися материнством. Але чи є не­обхідність тримати дитину у підгузках увесь час? 2—3 — на вулицю та сон — буде достат­ньо. Решту часу діти можуть лежати на пелюшках, які за потреби слід міняти. До то­го ж пральні машини значно полегшують життя.

Також раджу подружитися з хорошим педіатром, який підкаже недорогі й дієві ліки. Наприклад, коли у моєї мен­шої дитини з'явилися ви­сипи, у платній клініці нам виписали ліків на 600 грн.!. Патронажна сестра пора­дила кілька разів обережно, щоб не обпекти, обробити шкіру дитини настоянкою календули. Все минуло за кілька днів. Так само дорогі дитячі олійки можна заміни­ти кип'яченою олією.

Щодо приданого для ма­люка, то без багатьох речей також можна обійтися. Це зо­крема столик для сповивання, ваги, підігрівачі для пляшечок тощо. Раціон харчування теж можна ретельно продумати: заморські фрукти замінити на яблука, сухофрукти. Поповни­ти запас вітамінів допоможе настій шипшини чи компот. Можна заморозити суницю, малину та смородину з влас­ного городу, а взимку готувати з них смачні десерти.

Дозвілля теж не обов'яз­ково має бути дорогим. Цьогоріч свято 8 Березня ми відзначили чудовою про­гулянкою до Пущі-Водиці, що обійшлася нам аж у 12 грн. — квитки на трам­вай для дорослих. Іграшки та книжечки можна також купити недорого, особливо українського виробництва. А ще нещодавно опанувала ми­стецтво в'язання іграшок. Не хочу хвалитись, але лялькам, які є у моєї донечки, заздрять її подружки. А виготовляю їх зі старих ниток та клаптиків тканини.

Розумна економія допо­магає нам заощаджувати на щорічні поїздки на море. І коли одного разу молода ма­туся заздрісно сказала, що у нас, очевидно, грошей бага­то, я порадила їй більше еко­номити. Шкода, що вона не зрозуміла мене. А ви?

Кiлькiсть переглядiв: 1111

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.