Повернутися до звичайного режиму

Як створювати й зберігати сімейні традиції?

Чи варто зберігати сімейні традиції? Звісно. І ось чому. Саме в тих родинах, де існують традиції, діти почуваються спокійно і захищено, у них не виникає тривожність, вони мають уявлення про те,якою має бути справжня родина. Традиції гуртують родину, поєднують її членів, формують у дітей справжні сімейні цінності. А ще дають змогу в майбутньому будувати свою міцну, дружну родину.

Початок. Закладаємо традиції

Коли майбутні мама й тато одружилися, родина ледь починає обростати традиціями, з'являється перше спільне свято — той самий день весілля, він же день на­родження родини. А далі все залежить від бажання й фантазії поки що нечисленних членів родини. Як прави­ло, ініціатором є один з подружжя, але тільки за підтримки другого можливе створення справжніх традицій. Традицією може стати все що завгодно. Важливо те, який зміст ви вкладаєте в певну подію або ритуал.

СІМЕЙНИЙ АРХІВ

Ще до створення вашої родини ви можете започат­кувати сімейний архів. Збирайте пам'ятні й виразні фотографії, відеокадри ваших зустрічей, створюйте унікальні альбоми весільних фотографій, збережіть милі серцю листи й записки. Навіть трамвайні білетики або театральні програмки можуть стати цінними ек­спонатами вашого сімейного архіву. А вже з появою дітей полиці вашого «музею» збагачуватимуться не щодня, а щогодини. Бирочка з пологового будинку, перший локон, контур дитячої ніжки — усе це роз­чулено розглядатимуть ваші діти через багато років. Але сімейний архів важливий і потрібний не тільки для ностальгії. Усвідомлення того, що родина має свою історію, свої хроніки, дає дітям почуття «міцного тилу».

РОДОВІД, АБО СІМЕЙНЕ ДЕРЕВО

Замисліться: чи вам важливо знати, хто були ваші пращу­ри? Чим займалися бабусі й дідусі, і навіть прабаби й прадіди? Якими вони були? На кого з них ви найбільше схожі? З ким з них у вас збігаються дати народження? Чим вони захоплювалися в житті? Дітям також дуже важли­во знати відповіді на всі ці запитання. До речі, вони слуха­тимуть ваші розповіді про своїх пращурів чи не з більшим інтересом, ніж улюблені казки. А разом з дітьми може­те намалювати й прикрасити фотографіями справжнє генеалогічне дерево всієї вашої родини. Зверніть увагу на те, як захоплено діти вивчатимуть своїх пращурів, з якою гордістю потім розповідатимуть про своє походження..

СІМЕЙНИЙ КАЛЕНДАР

Ось така дивовижна річ — сімейний календар — не тільки прикрасить будинок, але й стане відмінним нагадуванням про дні народження всіх ваших близьких, а також далеких родичів. Бачите, як вдало під назвами місяців розмістилися на маленьких кружках дати й імена іменинників? Зробити такий календар можна власноруч, пофантазувавши й продумавши дизайн так, як захочеться. Залучайте дітей до цього цікавого заняття, а заодно розповідайте їм про тих членів вашої родини, з ким вони мало знайомі (дядьки, тітки, двоюрідні брати й сестри та ін.).

ДРУЖНИЙ СПІЛЬНИЙ ВІДПОЧИНОК

Традиція хоча б раз на рік вибиратися разом відпочити чудово об'єднує родину. Адже в решту часу ми можемо навіть не бачитися, тому що всі зайняті навчанням або роботою. Зате на відпочинку діти і батьки завжди мають час поспілкуватися. Усім відомо, як приємно після відпочинку переглянути відео- або фотозвіт. Спільні спогади поєднують. Плануйте такий відпочинок заздалегідь, адже коли ви ра­зом з дітьми будуєте плани на найближчі канікули або на літо, це також ваша традиція.

СІМЕЙНІ СВЯТА

Отже, сімейний календар нагадуватиме нам про сімейні свя­та. У кожній родині свої традицій святкування. Новий рік, дні народження, Восьме березня — ці свята традиційно збира­ють родину за столом. Але ви можете придумати й свої, нікому не відомі свята, що будуть радувати тільки вас і ваших близь­ких. «Свято першого зуба» для малюка або «Екватор» на честь середини навчання в університеті для старшого сина, влас­не «Свято врожаю», коли родина на дачі не тільки копає кар­топлю, але й смажить шашлик і влаштовує велоперегони, або смішний «День засолювання капусти», у який і діти, і дорослі миють, ріжуть, солять капусту — фантазія безмежна. Діти, які, звісно ж, присутні на таких святах, дуже люблять такі традиції. Вони із задоволенням візьмуть участь як у процесі підготовки, так і в самих заходах.

СІМЕЙНІ ВАРЕНИКИ, АБО НІЩО ТАК НЕ ЗБЛИЖАЄ, ЯК СПІЛЬНА СПРАВА

У великій родині, чекаючи на прихід багатьох гостей, можна влаштува­ти... спільне приготування вареників. Робити їх ніби й не складно, проте часу процес займає чимало. А якщо скликати всіх і створити свій малень­кий сімейний конвеєр? Нехай хтось вимішує тісто, хтось готує начинку, І хтось розкачує тісто, а хтось ліпить вареники. А потім усі сідають за стіл і разом куштують те, що вийшло. Насправді така страва, як вареники, наведена І тільки для прикладу. А готувати ви можете будь-що. Ще можна влаштовува­ти спільні генеральні прибирання або суботники, велике прання або чищення килимів. Головне, щоб усі були разом і діяли спільно.

ПРОСТО ВІДМІННІ І ДОБРІ ТРАДИЦІЇ

Насправді на традицію можна перетворити будь-що. Напри­клад, щоосені можна вирушати по гриби, а взимку — кататися на санчатах або лижах з гори. Ви можете грати в настільні ігри ввечері кожну останню п'ятницю місяця. Поспати довше в неділю, вирушити на чудову велопрогулянку, виїхати до моря всією родиною хоча б на кілька днів. Прикладів можна навести чимало.

ЯК ЖЕ ЗБЕРЕГТИ ТІ ТРАДИЦІЇ, ЩО ВИ ТАК СТАРАННО ПЛЕКАЛИ У СВОЇЙ РОДИНІ?

Якщо ви хочете, щоб традиції приживалися, щоб не тільки дорослі, але й діти дотримували їх, виявіть терпіння, тому що вам знадобиться час. Щороку стежте за тим, щоб домашнє життя було таким же, як завжди. Не забувайте про сімейні свя­та, стежте за сімейним архівом. Говоріть з дітьми про сімейні цінності. Завжди підкреслюйте те, що ваша родина вели­ка й дружна, що ви цінуєте один одного. І тоді ваша сім'я пе­ретвориться на справжню родину з гарними й добрими традиціями, на родину, у якій усім добре й тепло.

/Files/images/novini/konsultu_metodist/календар.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 3353

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.