Ще раз про любов

Моєму 4-річному сину по­дарували нову гру. Лук зі стрілами й мішень, в яку він повинен попасти. Як і все но­ве, вона викликала інтерес. Але попасти в ціль у нього ніяк не виходило. Після кількох невдалих спроб, синок за­смутився й зі сльозами на очах сказав, що в нього ніко­ли не вийде попасти в ціль.

— Чому не вийде?—запере­чила я. — Ти просто мало тре­нувався, спробуй ще, і тоді в тебе все неодмінно вийде.

Звичайно, син ще довго тренувався, але коли із сяючою усмішкою при­йшов до мене, я зрозуміла — вийшло. Часто така проблема виникає в усіх батьків: як допомогти ди­тині подолати непевність у собі й переконатися у власних силах?

Насамперед цього можна досягти на власному при­кладі. Адже якщо батьки впевнені в собі, позитивно сприймають світ, імовірність того, що діти будуть такими самими, значно зростає. То­му почніть із себе. Можливо, ви самі часто вживаєте фразу «я не зможу» або «у мене не вийде», тоді не дивуйтеся, що ваша дитина робить так само. Замініть ці фрази на протилежні — «я зможу», «я не боюся», «я впораюся» — і змі­нюйтесь разом із малюком.

Велику роль у формуванні в дитини впевненості у собі відіграє батьківська любов. Впевнено почуваються ті діти, які не сумніваються в любові батьків і завжди знаходять у них підтримку. Причому малюк має знати, що люблять його завжди, незалежно від по­ведінки або досягнень. Тільки його погана поведінка засму­чує тата й маму. Тому не забу­вайте проявляти свою любов, обіймати й цілувати своїх ді­тей, говорити їм, що любите.

Не критикуйте і не лайте ди­тину, якщо в неї щось не вихо­дить. Тим більше не порівнюйте її з іншими дітьми: ось, мовляв, Маша молодець, у неї вийшло, а в тебе — ні. Цим ви лише по­низите самооцінку малюка. Ну, а якщо в нього щось вийшло, обов'язково хваліть і підбадьо­рюйте. Адже у вашої дитини на­певне щось виходить добре, тож не забудьте сказати їй про цей, а не сприймайте, як належне.

Дозвольте дитині проявляти самостійність і самій прийма­ти рішення. Наприклад, вона може вибрати, що одягти в дитячий садок або яку іграшку взяти з собою. Не намагайтесь захистити її від усіх небезпек і проблем, постійно обсмику­ючи «обережно», «небезпеч­но», «впадеш», «заб'єшся» то­що. Звичайно, те, що справді небезпечно, слід пояснити й навіть сформувати певні не­заперечні правила. Але не за­бороняйте спускатися з гірки, бо вона висока, залазити на дерево, бо впаде, швидко бі­гати, бо можна розбити коліна.

Вірте у своїх дітей, і вони обов'язково повірять у себе і власні сили!

Кiлькiсть переглядiв: 297

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.